1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Beşiktaş, derbinin tekrarını istiyor
Beşiktaş, derbinin tekrarını istiyor

Beşiktaş, derbinin tekrarını istiyor

Beşiktaş, Fenerbahçe derbisinde kural hatası yapıldığı iddiasıyla, Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na itiraz başvurusu yapacak.

A+A-

Beşiktaş, 5 Mayıs Cumartesi günü BJK İnönü Stadı'nda yapılan Fenerbahçe derbisinde kural hatası yapıldığı iddiasıyla, Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na (MHK) itiraz başvurusu yapacak.
Beşiktaş Kulübü Asbaşkanı ve Hukuk İşleri Sorumlusu Levent Erdoğan, Fenerbahçe maçında İbrahim Toraman'ın kırmızı kart gördüğü pozisyon sonrası kural hatası yapıldığını öne sürerken, bu konuda MHK'ya yarın başvuruda bulunacaklarını söyledi.
Erdoğan, konuyu hukuk kurullarıyla görüştüklerini ve incelettiklerini ifade ederek, şöyle konuştu: ''O pozisyonda orta hakem Fırat Aydınus herhangi bir düdük çalmamıştı. Fenerbahçeli futbolcu sakatlık geçirdiği için de İbrahim Üzülmez topu taca atmıştı. Oyun taçla kesilmişti ve yan hakem de tacı göstermişti. Ancak orta hakem, daha sonra 4. hakemin uyarısıyla kırmızı kartı İbrahim Toraman'a gösterdikten sonra, maçı faul atışıyla başlattı. Bu, büyük bir kural hatasıdır. Oyun taç atışıyla başlamalıydı. Hukuki ve teknik incelemeleri yaptırdık ve MHK'ya kural hatası yapıldığı gerekçesiyle itirazda bulunacağız.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum