1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Beyt Hanun'da katliam
Beyt Hanun'da katliam

Beyt Hanun'da katliam

İsrail,Beyt Hanun'a, sabah saat 05.00 sıralarında yeniden saldırdı.

A+A-

İsrail Ordusu, yaklaşık bir hafta süren ''Güz Bulutları Operasyonu''nun amaçlarına büyük ölçüde ulaştığı gerekçesiyle "çekildim" dediği Beyt Hanun'a, sabah saat 05.00 sıralarında bir anda tanklardan top ateşi ve Apaçhi helikopterlerinden fırlatılan füzelerle yeniden saldırdı.

Beyt Hanun'da katliama dönüşen saldırıda, ilk belirlemelere göre aralarında çok sayıda çocuk ve kadının da bulunduğu 18 kişi öldü, onlarca kişi de yaralandı. Ölü ve yaralıların çoğunluğunu da çocuklar ve kadınlar oluşturuyor. Herkesi uykuda bulunduğu bir sırada yakalayan İsrail saldırısında, bazı evlerin de yıkıldığı, yıkıntıların altından ölü ve yaralıların çıkarılmasına devam edildiği öğrenildi.

İlk belirlemelere göre Beyt Hanun'daki Hamad caddesi üzerinde evleri vurulan Atawna ailesinden 14 kişi hayatını kaybetti. Kemal Adwan Hastanesine 13 ölü ulaştırıldı, buradaki yaralıların sayısı ise 18 olarak verildi. Hastanedeki doktorların yetersiz kalması nedeniyle bazı doktorlar evlerinden çağrıldı, ölü ve yaralıların bir kısmı Beyt Hanun'daki diğer hastaneye taşınırken, bazıları da bölgedeki hastanelerde yer kalmadığından, Gazze kentindeki Şifa Hastanesine gönderildi. Şifa'ya da 5 ceset gönderildiği öğrenildi. İsrail saldırısı Gazze Şeridi'nde infiale yol açarken, camilerde Kuran okunmaya başlandı; okullarına giden öğrenciler, vatandaşlar, sokaklarda tekbir getirerek tepkilerini ortaya koydu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum