1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Bildiriyi hükümet yayınlamalıydı!
Bildiriyi hükümet yayınlamalıydı!

Bildiriyi hükümet yayınlamalıydı!

Sauna lideri bir yüzbaşıydı. Hrant Dink cinayetindeki Coşkun İğci jandarma muhbiriydi. Sauna lideri bir yüzbaşıydı. Hükümet de bildiri mi yayınlasa!

A+A-

"Atabeyler operasyonunda bir yüzbaşı, iki astsubay ve bir emekli binbaşı çıktı. Sauna çetesinin lideri Özel Kuvvetler’de görevli bir yüzbaşıydı. Hrant Dink cinayetindeki Coşkun İğci jandarma muhbiriydi. Danıştay saldırısında göz altına alınan Muzaffer Tekin emekli subaydı. Cumhuriyet gazetesi saldırısındaki bombalar MKE yapımıydı...."
Bu durum karşısında hükümetin de bir bildiri yayınlaması mı gerekirdi?

Star Gazetesi'nden Şamil Tayyar'ın yazısının ilgili bölümü:

Genelkurmay açıklamasının, iki yönü var; Birincisi usul, diğeri içerik açısından. İlkinden başlarsak, böyle bir açıklamanın siyaset alanına müdahale olduğu açıktır ve kabul edilebilir değildir. O nedenle sadece iktidar değil siyaset sahasında top koşturan herkes kendi payına düşen hisseyi almalıdır. İçeriği ise vahimdir. Koskoca Türkiye’deki laik rejimin üç ildeki çocuklu gösteriler nedeniyle tehdit altında olduğunu söylemek, her şeyden önce Türkiye’nin büyüklüğüne haksızlıktır.

Ayrıca böyle bir yaklaşım ve mantık silsilesi, bizi farklı tartışma mecralarına sürükler ki, rejim asıl o zaman büyük yara alır. Mesela; yarın hükümet karşı bildiri yayınlasa ve dese ki, ‘Atabeyler operasyonunda bir yüzbaşı, iki astsubay ve bir emekli binbaşı çıktı. Sauna çetesinin lideri Özel Kuvvetler’de görevli bir yüzbaşıydı. Hrant Dink cinayetindeki Coşkun İğci jandarma muhbiriydi. Danıştay saldırısında göz altına alınan Muzaffer Tekin emekli subaydı. Cumhuriyet gazetesi saldırısındaki bombalar MKE yapımıydı. Cumhuriyetimiz, birlik ve beraberliğimiz tehdit altındadır.’

Soruyorum size. Böyle bir bildirinin yayınlanması doğru olur mu? Bence olmaz. Münferit hadiselerden genelleme yapma hastalığından hepimizin öncelikle kurtulması lazımdır. Nasıl ki, üç beş çocuk rejim için tehdit değilse üç beş çete de değildir. Türkiye, güçlü bir ülkedir ve herkes bunun farkında olmalıdır.

Not: Yazının tamamını okumak için tıklayın

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum