1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. Bir puana sevinmek!
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Bir puana sevinmek!

A+A-

Ç.Rizespor’un maçları artık zülüm oldu olmaya da devam edecek. Yönetimi, teknik ekibi ve futbolcularıyla o kadar işkence çektirip acı veren bir takım ki ‘Rizeli bunu da gördü’ dedirtiyor. Bu kadar vasat, nasıl oynadığını bilmeyen futbolcu topluluğu başka bir yerde yoktur sanırım…

Stattaki ve televizyonları başındaki Rizeliler takımlarının kazanabileceğini hiç düşündü mü acaba? Çünkü sahada doğru düzgün ne yaptığını bilmeyen, bol bol hata yapan, duran toplardan kalesinde çok kolay goller gören sistemsiz bir takım vardı.

Alt sıralardan kurtulmak isteyen bir takımın görüntüsü bu mu olur?

Maç başlıyor. Rizespor öyle ya da böyle Kenan’ın kurnazlığıyla bir gol bulup öne geçiyor. Kimse bu gole doğru düzgün sevinemiyor çünkü takımın neler yapamayacağını biliyor!

Galip durumu geçtikten sonra başlıyorsun akıl almaz hatalar yapmaya. Vücuduna virüs gibi işlemiş duran ve yan toplardan gol yeme alışkanlığı tavan yapıyor ve bir anda 3–1 mağlup duruma düşüyorsun. Sonra ayıkla pirincin taşını.

Taşı ayıklamak için de bir şeyler yapmak lazım. Ama nerde derken, ilk yarı Riberio’nun golü ile 3–2 tamamlanıyor.

Stres ve gerelim dolu ikinci yarı başladığından İki takım da iki net gol pozisyonundan faydalanamıyor. Rizespor şuursuz bir şekilde Dardanel’in üstüne gidiyor. Rakip genç ve koşan bir takım olduğundan gol pozisyonu vermiyor.

Derken Kenan’ın düşürülmesiyle penaltı kazanılıyor. Herkeste bir endişe. Topun başına Mithat geçiyor, şutu kaleciden dönüyor. Dönen topu iyi takip eden Ersin fırsatçılığını kullanıp beraberlik golünü filelere gönderiyor.

Rizespor’da penaltı atışları bile zülüm olup ızdırap vermeye başladı.

Kendi sahanda Ç. Dardanel maçını kazanamayan bir takım bundan sonra hangi maçı kazanacak da ligde kalacak? Bunu kimse bilmiyor.

Sanki hedefi ve hiçbir sıkıntısı olmayan orta sıralar için mücadele eden bir takım gibiydi Rizespor. Futbolcular sanki olursa olur, olmazsa olmaz havasında oynuyorlar. Kazanıp kaybetmek çok önemli değil onlara göre. Zaten kazanacak güçleri bile yok. Sahada hiçbir bölgede çoğalamayan, rakibe üstünlüğünü hissettiremeyen bir takım ne yapabilir ki?

Üst üste 3–4 pas yok, yardımlaşma ve hücum organizasyonları yok, kanat varyasyonları yok. Kayıhan, hafta arasında her şeyi çalışıyoruz diyor. Çalışıyorsun da böylesine kritik bir maçta çalıştıklarını ne yapıyorsun? Antrenman takımı olmuşsun.

Rizespor adına söylenecek hiçbir şey yok. Bu kadar amaçsız oynayan bir takım ligde kalabilir mi? İnanılır gibi değil.

Bu kadar yatırımın ve emeğin karşılığı bu seviyede kalıyorsa, çukurda kalıyorsa Ümit Kıyahan’a bir fatura çıkarmak gerekir. Rakipler ‘Rizespor’u yenemeyen hiçbir takımı yenemez” diyorlar. Elbette bu başarısız tablo karşısında teknik ekibin ve futbolcuların hep mazeretleri var. Ama haftalar su gibi akıyor durum değişmiyor. Kendi sahamızda bir puana bile sevinir hale geldik.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız