1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Bir vekil maaşına 12 asıl çalışıyor
Bir vekil maaşına 12 asıl çalışıyor

Bir vekil maaşına 12 asıl çalışıyor

TİED Rize Şubesi Başkanı Oğurtan Şendoğan Milletvekili maaşlarına yapılacak zamlarla bir vekilin maaşına 12 asılın çalışacağını söyledi.

A+A-

Dilek ASLAN - Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Rize Şubesi Başkanı Oğurtan Şendoğan Milletvekili maaşlarına 2007 de yapılacak zamlar sonunda bir vekilin maaşına 12 asılın çalışacağını ifade ederek, “Milletvekilleri mizin aldığı parada gözümüz yok. Ama vekile yapılan bu zamla neden milletimizin asıl unsuru olan vatandaşımıza uygulanmadığını merak ediyoruz. İşçi ve Bağkur emeklisine 2007 yılı içerisinde yüzde 7, memur ve memur emeklilerine yüzde 8.16 zam vermeyi hedefleyeceksin ama Milletvekili maaşlarına yüzde 9.32 zam yapacaksın. Bunun adı adalet olamaz, ölçüsü de hakkaniyet olamaz” dedi.
Türkiye İşçi Emeklileri Derneği Rize Şubesi Başkanı Oğurtan Şendoğan, bir asgari ücretlinin hazineye ödediği gelir vergisinin 67.70 YTL olduğunu vurgulayarak “Buna göre Milletvekilimizin maaşının ödenebilmesi için Hazineye de asgari ücretle geçinen 112 vatandaşımızın gelir vergisi ödenmesi gerekmektedir. Bir diğer hesaba göre bir vekilin maaşı yaklaşık olarak 20 asgari ücretli vatandaşımızın maaşına denk düşmektedir. Bir vekilimizin maaşı tabandan aylık alan 33 Bağkur emeklisinin 22 Bağkur esnaf emeklisinin ve ya 12 memur emeklisinin taban aylığına denk düştüğü görülmektedir. Bütün bu rakamlar açıkça göstermektedir ki, asgari ücretle ve emeklilerin aylık geliriyle vekillerimizin aylık gelirleri arasında adeta bir uçurum vardır. Bu uçurum 2007 yılında daha da artacaktır. Hükümetin bu adaletsizliği ortadan kaldıracak bazı tedbirler almaları için çaba sarf etmelerini istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız