1. YAZARLAR

  2. Bilge FIRAT

  3. BOYKOTA GİTTİK, DÖNECEĞİZ!
Bilge FIRAT

Bilge FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

BOYKOTA GİTTİK, DÖNECEĞİZ!

A+A-

Yıllardır Türk halkı olarak bazı dış ülke mallarını boykot etme kararı aldık durduk(!) bu ünlem nedir diye soracak olanlara cevabım şudur ki; evet, boykota karar aldık fakat sonunda hep DURDUK. Boykotumuz bir gün sürdü, iki gün sürdü, üçüncü gün aynı markaları almaya, aynı ürünleri tüketmeye hızla devam ettik. Elden ele dağıtılan ürün listelerinin, barkot numaralarının hafızamızdan silinmesi fazla bir zaman almadı.
İstikrarsız olmak, istikrarlı düşmanı güçlendirir. Gerek fransanın,  gerek israilin, gerek onlarla aynı kan emici zihniyete sahip tüm devletlerin yüzsüzlüğünün nedeni de bu olsa gerek. Onlar güçlerini bizim onlara karşı “fransız” kalmamızdan alıyorlar! Bu emperyalist zihniyet belki ülke sınırlarından içeriye, ellerinde silahlar, dillerinde barış sözcükleriyle (şimdilik) göstermelik bir giriş yapmadılar. Fakat her şekliyle asırlardır içten içi kanımızı emmekte değiller mi!? Önlemimiz nedir;  Senede bir gün boykot…

Almış başını gidiyor bir soykırım meselesi, bizi kendi tarihine sahip çıkamayacak kadar körleştirdiklerini sananlar, gizli oyunların peşine düşmüş nefes tüketiyorlar. Bizim aldığımız tek önlem ise sözden öteye gitmiyor. “Ama onun dedesi de vakti zamanında Osmanlı’ya sığınmıştı” evet bunu dedikte ne oldu, içimiz cidden rahatladı mı ya da onlar bile bile kurdukları tuzaklardan utanmışlar mıdır? Sahi, onlarda utanma duygusu var mıdır?!

Elbette tarihimizi bileceğiz, kirli tarihinin üzerini kapatıp bize karalar çalanlara tarihlerini hatırlatacağız. Fakat yüzsüzlüğün başını alıp hızla büyüdüğü bir zihniyet, bizim tarihimizin üzerine “yalan tarih” yazarken biz iki üç kınamayla bu olayı bertaraf edemeyiz!

Dünya tarihini hatırlatmaya gerek yok. Kimin, kimlerin kan emici soysuz olduğunu hepimiz iyi biliyoruz. Fransa önce kendi çirkef tarihindeki soykırımlara bir tasarı hazırlasın, adamlık varsa serlerinde önce kendi kara tarihlerinin yükünü omuzlasınlar.  Kanını emdikleri insanların görüntüleri hafızalardan silinecek cinsten değil. Dünya lügatinde “şerefsizlik” onların yaşayışları sonucunda yer almıştır. Soykırım, kan emicilik, vahşet, sömürü, soy-suzluk ve daha nicesi onların dünya lügatine kattıkları terimlerdir…

Boykota gittik, döneceğiz!
İki gün sonra yine tüketeceğiz “yalan tarih yazanların” ürünlerini, iki gün sonra yine onların ürettikleri “marka” eşarpları alacağız! Yine onların araçlarını kullanıp, yine onların malzemelerine para sayacağız. Kadınlar yüzlerini onların ürettiği kozmetik ürünlerle boyayacaklar! Acaba onlar alnımıza yazılmaya çalışılan bu kara tarihi de kapatmaya yarayacak mı? fransaya fransız kalmak, en az onlar kadar Cezayir’e sömürü düzenlemektir, en az onlar kadar tırnaklarımızı mazlumun sırtına geçirmektir.
Hükümet bilmelidir ki, bu konuda atacağı her olumlu adımda vatandaş yanlarındadır. Tarihçileri ve belgeleri konuşturmayan zihniyet, belgeleri görmemezlikten gelen bir topluluğun niyeti kesinlikle “iyi” değildir. İyi niyetli olmayanın da bizim lügatimizde soyu soysuzluktur. Ve hep denildiği gibi “soysuzun soyu kırılmaz”!
Şimdi bizler tıpkı Çanakkale’de cepheye koşan küçük çocuklar gibi demeliyiz ki; “DÖNMEYECEĞİZ”
Boykota gittik, dönmeyeceğiz! İnşallah.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum