1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. BU RİZE’Yİ SEN KÜME DÜŞÜRDÜN HOCAM!
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

BU RİZE’Yİ SEN KÜME DÜŞÜRDÜN HOCAM!

A+A-

“Şapkadan tavşan çıkarmaya çalışan hocaları sevmem. Hikmet hoca bunu yapmak istedi ama olmadı. 

‘Küme düşüren hoca olmam’ dedi ama bunu da yaptı. 

Bari şimdi bırak git, onu bile yapmıyorsun!

Hep hataları başka yerde aradı Hikmet hoca. 

3 yılda Rize’yi bu hale getirdi. Küme düştük, aynı zamanda ekonomik olarak bittik. 

O şimdi sezon sonu gidecek ama Rize acılar ile kalacak 

Yemin ederim ben teknik direktörlerin şapkadan tavşan çıkarmaya çalışan türünden nefret ediyorum. 3 sezondur Rizespor’un teknik direktörlüğünü yapan Hikmet Karaman, şapkadan bir değil birkaç tavşan çıkarmaya çalıştı ve Rizespor’u küme düşüren teknik direktör olarak tarihe geçti. 

Kendini büyük takımlara hoca yapmak için her şeyi yaparak çalmadık kapı bırakmadı ama bir Anadolu takımı Rizespor’u göz göre göre küme düşürdü. 

Bir Anadolu takımının büyük hocası olamadı. Başkan Metin Kalkavan, sezon başında yıllardır birlikte çalıştığı iç ve dış transferde tüm yetkiyi verdiği yakın dostu sırdaşı ve kader birliği yaptığı Koray Deniz’e sen biraz geri dur dedi. Bunu Hikmet Karaman’ın talebi ile yaptıktan sonra tüm yetkiyi sevgili hocasına verdi. 

Her konuda sınırsız yetkileri alan Hikmet Karaman, yeni bir takım kurdu. Tek bir hazırlık maçı kazanamadan lige başlamasına rağmen bundan ders almadı.  Ligin start ile birlikte Lafonten’den masallar başladı. 

“Yeni ve genç bir takım kurdum. Üstelik ekonomik. Bu takımı geliştirip büyüteceğim. Filiz verecek, iskelet olacak. 10 numara yıldız transfer yapacağız. Rizespor’u ayakta alkışlanacak büyük takım yapacağım.”  Bu dediklerinin hiç birini yapamadan takım ligin dibine demir attı. Ama Karaman’ın masalları ve algı operasyonları devam etti.  

“Ben birçok takımda görev yaptım. Çalıştığım hiçbir takımı düşürmedim. Yere düştüysem ayağa kalkarım asla taviz vermem. Bir yumruk yersem yine kalkarım. Rizespor’da düşmeyecek.” Ve bunun gibi birçok söz söylerken ona fırça buna posta. Ancak bu sözlerin hiç birini gerçekleştiremedin ve Rizespor’u küme düşürdün.

Herkesi kör sağır, alemi sersem sanan Karaman herkesin bildiği gerçeği masal ve algı operasyonları ile örtmeye çalıştı. Rizespor’u hataların, yanlışların, egoların, kaprislerin ile küme düşürdün be hoca. 

Üstelik sana büyük destek veren ve senin de başarılı olmak için söz verdiğin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın memleketinin takımı Rizespor’u küme düşürdün. 

3 yılda har vurup harman savurarak yaptığın yanlış transferlerle borçları artırdın kulübü batağa sürükledin. 2.5 yıldır özellikle bu sezon, sorunun sıkıntının ve takımın her yönden bugün içinde bulunduğu durumu kendinde olduğunu anlamayan insanlar çözümü başkalarının huzurunu bozmakta buluyor.

Mazeretlerle suçluyu başka yerde arayarak. Çok zor bir insan olarak Rizespor’un huzurunu bozdun. Küme düşürerek bu duruma soktun be hoca. 

Hikmet Karaman hata üstüne hata, yanlış üstüne yanlış yaptın. Başını iki elinin arasına koyup öz eleştirini yapmadın. Belki yardımcılarını bile dinlemedin. Hep kendi görüşünün doğru olduğunu sandın. Bunları da algı operasyonları ile onu bunu yanına çekerek gidermeye çalıştın. Çünkü zor ve kompleksli hocalar yaptıkları yanlışları hataları kabul etmezler üzerlerine çekmek istemezler. 

Bir teknik adam kendi çıkarlarını egolarını Çaykur Rizespor gibi bir takımın üzerine koyabilir mi? Ama bu hocanın umurunda mı?  Kendini imparator Terim, Conte ve Simeneo gibi görerek Rizespor’u küme düşürdün.  

Bu sezon yaptığın her icraatta sınıfta kaldın be hoca. Ekonomi tepetakla, kurduğun takım kumbara. Buna rağmen bu şehir hala senin varlığını çekiyor. Bomboş tribünler tuz buz olmuş Rizespor.  

Metin Kalkavan hep yanında oldu. Bırakın yönetim kurulunu şehir, taraftar ve camiaya karşı da hep seni savundu. Takımı küme düşüreceğini bile bile arkanda durdu. Senin içinde eleştirilerin hedef tahtası haline geldi. 

Rizespor’u küme düşürdün. 3 hafta sonra çekip gideceksin. Boğaz manzarasında birkaç gün üzüleceksin sonra gelen tekliflere yelken açacaksın. Ama biz küme düşen Rizespor olarak Rize’de yaşamaya devam edeceğiz. İçimiz sızlayarak canımız yanarak. Çaykur Rizespor’u küme düşürdün be hoca.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
15 Yorum