1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Bu şarkılar hep araklama imiş!
Bu şarkılar hep araklama imiş!

Bu şarkılar hep araklama imiş!

Dillerdeki bir çok şarkının yabancı parçaların kopyası olduğu iddia edildi. Dosya Youtube'ye düştü. İzle ve karar ver!

A+A-
Dünyanın en çok tıklanan video paylaşım sitesi Youtube'da son 3 haftadır 'Çalıntı Şarkılar' adlı dosyaya ihbar yağıyor. Listede 8 Türk şarkıcının bazı şarkılarının da çalıntı olduğu ileri sürülüyor.

Dünyanın en çok ziyaret edilen sitesi olan ve milyonlarca video görüntülerinin paylaşıldığı Youtube'un fanatikleri 3 hafta önce birbirlerine çağrıda bulunarak çalıntı şarkıların siteye ihbar edilmesini istedi.

ORJİNALİNİ DİNLEYİN

Gelen yüzlerce ihbar "Çalıntı Şarkılar" adlı dosyada toplanmaya başladı. Pek çok ülke şarkıcısının, ünlü dünya starlarının şarkılarını çaldığı iddia edilen dosyada sekiz Türk şarkıcının ismi de geçiyor. Bu Türk şarkıcılar Gökhan Özen, Davut Güloğlu, Mustafa Sandal, Tarkan, Kıraç, Mor ve Ötesi, Berkant ve Mansur Ak. Şarkıcıların çaldıkları iddia edilen şarkıların orjinallerini de dosyada ardı ardına dinlemek mümkün. Örneğin Gökhan Özen’in şarkısı Kader Utansın’ın hemen ardından Arap asıllı şarkıcı Elissa’nın Ayshalak adlı şarkısı çalıyor. Böylece 2 şarkı arasındaki benzerlikleri dinlemek de mümkün oluyor. Müzik otoriteleri şarkıların çalıntı olduğunda hem fikir. Bakalım önümüzdeki günlerde listede yer alan Türk şarkıcılar konu hakkında ne yorum yapacak?

İŞTE ÇALINTI OLDUGU İDDİA EDİLEN ŞARKILAR

Gökhan Özen (Kader Utansın) - Elissa (Ayshalak)

Davut Güloğlu (Dur Orda Dur) - Samira Said (Youm Wara Youm)

Mustafa Sandal (Anlamazsın) - Jon Hammer (Pyramid)

Tarkan (Vazgeçemem) - Gipsy Kings (No Volvere)

Kıraç (Bir Garip Aşk Bestesi) - Chris (The Road Hell)

Mansur Ak (Gazla Gitsin) - 50 Cent (In The Club)

Mor ve Ötesi (Sevda Çiçeği) - David Bowie (The Width Of A Circie)

Elif Karlı (Eller Havaya)- Hector El Father (Prumba)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum