1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Bu sorumsuz karara sevinenler yine kaybedecek
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu sorumsuz karara sevinenler yine kaybedecek

A+A-

Demokrasiyi ve huzuru bu ülkeye çok görenler elbette bu almış oldukları vebalin, bu aziz millete ödetmiş oldukları faturanın hesabını ödeyeceklerdir.
AK Partinin kapatılma davasına sevinenler, Sayın Başbakan Erdoğan’ın söylediği gibi sevinçten ellerini ovuşturanlar er veya geç kaybedeceklerdir. Bu zamana kadar bu asıl milletin gönlünde hiç kazanmadılar, bundan sonra da kazanamayacaklardır.
Başta Yargıtay Başsavcısı olmak üzere, Türkiye’de beklenmedik bir zamanda açılan haksız bir davanın meydana getirmiş olduğu, ekonomik, sosyal, siyasal, psikolojik bu krizin kayıplarını ve hesabını bu ülkenin vefalı ve cefalı milletine kim nasıl anlatıp, nasıl ikna edecek?
AK Parti iktidarından eski iktidarlar gibi nemalanamayan bir kısım malum basın tarafından yüzde yüz taraflı, çarpıtılmış haberlerin yıllardır yazdığı haber kupürleri ve niyet okumaları ile oluşan suç delilleri yüzünden 17 milyona yakın, Türk milletinin ikinci defa ülkeyi yönet diye oyunu verdiği bir parti kapatılmamalıdır. Eğer dedikleriniz doğruysa, kapatmayı ve değiştirmeyi bu millet yapmalıdır. Sizler bu milletin üstünde değilsinizdir. Gazı Mustafa Kemal Atatürk “Egemenlik kayıtsız, şartsız milletindir” demedi mi? Yoksa sizler bu söze inanmıyor musunuz?
Aylardır dünya ekonomisinde yaşanan krizlerinin ülkemizi etkileyip, etkilemeyeceğini konuşup, yazıp durmuyor muyuz? Memleketimizin dışında bazı ülkelerde aylardır bankalar batıyor, ülkeler sarsılıyor. Bu çok şükür bizleri etkilemedi demiyor muyuz? Dünyada yaşanan ekonomik kriz bizi etkilemedi sevincini yaşarken, taraflı ve haksız alınan bir kararla ülke biranda kaosun eşiğine getiriliyor. Neden?
İktidar 5 yıl sonra artık demokrasinin tam yerleşmesi için bazı yasaklara, bazı özgürlüklerde, toplumsal değişim ve insan hak ve özgürlükleri taleplerini yerine getirecek kanunların oluşması icraatlarının çalışmalarını yaptı. Fakat gel gör ki, ülkede her zaman kendisini milletin üstünde gören, bürokratik hegemonya bu özgürlüklerden rahatsızlık duyarak hoşnut olmadı.
Ama beyler yine yanıldınız. Ak Parti ve onu destekleyen milyonlar, toplumdaki değişim ve özgürlük talebinin bir çıktısıdır, bir yansımasıdır. Parti kapatarak, tehdit ederek, darbe yaparak, yasaklayarak sosyal ve haksal değişimlerin önüne geçmeye çalışmak artık bu asırda gericiliktir. Hele tüm dünya ülkeleri demokratik ve açık toplum olma yolunda ilerlerken, sizlerin bu değişime direnmesi bir kere değil, birkaç kere abestir. Yanlış yere oynadığınızı er veya geç göreceksiniz. Bu ülkeye çok yazık ettiniz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum