1. YAZARLAR

  2. Seyfullah FIRAT

  3. Bu tabloyu kimler çizdi?
Seyfullah FIRAT

Seyfullah FIRAT

Yazarın Tüm Yazıları >

Bu tabloyu kimler çizdi?

A+A-

Önce şu gerçeği bir defa tespit edelim. Bu milletin her iki kişisinden birisi AK Parti’ye bu seçimlerde vize vermiştir. Bölücü diye nitelediğimiz kesimlerde yüzde ona yakın bir oy almıştı. Her ikisinin toplamı yüzde altmış gibi oldukça kabarık bir rakama ulaşıyor. Birde bunlara cenazelerde tekbir yerine alkış çınlatan kaybedilmiş kesimleri ilave edecek olursak bu rakamlar daha da korkutucu noktalara tırmanır. Şimdi biz bu fotoğrafa bakarak bu milletin yüzde seksenlik bir kesiminin kaybedildiğini düşünemeyiz her halde. Doğruyu gören, sağduyu sahibi yalnız bunların dışında kalan azınlık kesimdir diye düşünecek olursak ciddi bir yanılgı yaşamış oluruz. Seçimlerin neticelerini bu bakışla değerlendirenlerle aynı düşünmediğimi açıkça ifade etmeliyim. Bu yorumlar çok tehlikeli ve kasıtlı yorumlardır. AK Parti iktidara geldiği günden beri AK Parti’nin teslimiyetçi ve gayrı milli politikalarını sürekli olarak eleştiren bir insan olarak bu günkü noktada millet iradesine saygı duyulması gerektiğine inanıyorum. Darbe çığırtkanlığı yapanlar, yüzde seksenlik toplum kesimini bir çırpıda yok sayacak olursalar, çok azınlık olan ve bu millete düşman olan çevrelere bu yanlış değerlendirmelerle pirim vermiş olurlar.
Zaman aklıselim olma zamanıdır. Zaman her türlü siyası kapristen, kompleksten sıyrılma zamanıdır. Türk milleti bu kararı vermiştir. İster beğenirsiniz ister beğenmezsiniz. Ancak şapkalarınızı çıkarıp saygı duymak zorundasınız. Herkes şapkasını önüne koyup milletin bu tercihine selam durmak zorundadır. Elbette bundan sonrada Türkiye düşe kalka yoluna devam edecek. Her seçimlerde olduğu gibi bu seçim sonuçlarından da elbette dersler çıkaracaktır. Bu gün önümüze konulan bu tabloyu millet çizmiştir. Milletin bu kararına bazı çevrelerin de ciddi katkıları elbette olmuştur. Ana muhalefet liderinin anlaşılmaz tutumu, siyaseti dizayn etmek isteyen egemen güçlerin bilinçli veya bilinçsiz yanlışları millet iradesine ciddi anlamda yön vermiştir. Bu resmin birileri çerçevesini hazırlarken başka birileri de renk ayrımını yapmıştır. Bazı çevrelerin yanlışları milleti bu karara zorlamıştır. Başka bir ifadeyle bu resmi bu millet çizerken tek başına çizmemiştir. Hata yapanlar şimdi kendilerini derinliğine sorgulayacaklar ve ikinci bir hata daha yapmamaya dikkat edecekler. Bu ikinci ve can alıcı hata bu tabloyu görmeden gelmek ve geniş halk kitlelerini karşı cephenin yanına itmek olur. Bazı yorumcular Aziz Nesin’in hakaret içeren tespitine katılarak bu millete saygısızlık etmektedirler. Bu millet zekidir ve uyanık bir millettir. Aptal olanlar bu milleti koyun sürüsü zanneden zavallılardır.
Türkiye bu badireleri mutlaka aşacak, kurgulanan tehlikeli oyunların hepsi boşa çıkarılacaktır. Bu konuda en büyük görev Sayın Başbakana düşmektedir. Kurulacak yeni hükümet geçmişten de dersler alarak inşallah gayrı milli duruşunu terk ederek doğru rotasını bulacaktır. Siyaset dizayncıları da bu milleti tanıma noktasında iki eli arasına başlarını alıp bir daha düşüneceklerdir. Dayatmalarla, mukaddeslere savaş açmakla, suni korku ve şüpheler üreterek millete korku değneği göstermekle milletin iradesinin yönlendirilemeyeceğini anlayacaklar artık. Bu millet hiçbir seçimde yanlış yapmamıştır. Her defasında birileri milleti yanlış yaptırmıştır. Milleti suçlama yerine herkes kendisine dönüp bakmalıdır. Bu günkü tablo milletin kimyasıyla, milletin iradesiyle oynamak isteyenlere duyulan tepkinin neticesidir. İnşallah hayırlısı olur.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
7 Yorum