1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Burnunu bir işe sokamadı!
Burnunu bir işe sokamadı!

Burnunu bir işe sokamadı!

Rize'deki yarışmayla dünyanın en uzun burunlu adamı olarak rekorlar kitabına girdi. Ancak kendisi boşta kaldı. Mehmert Özyürek şimdi çok dertli.

A+A-

Artvinli Mehmet Özyürek, 8,8 santimetre uzunluğundaki burnuyla Guinness Rekorlar Kitabı'na girdiği ilk günlerde gördüğü ilgiyi bulamamaktan şikâyet ediyor.
Rize'de yayın yapan yerel televizyon kanalının 1997 ve 2000 yıllarında düzenlediği Uluslararası Altın Burun Şampiyonası'nda, 8,8 santimetre uzunluğundaki burnuyla üst üste birinci olan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Mehmet Özyürek, o günlerde birçok reklâm şirketi ile televizyondan dizi teklifi geldiğini, ancak hepsinin sözde kaldığını söyledi.
 
Son zamanlarda unutulduğunu söyleyen Mehmet Özyürek, “İtalyan bir telefon şirketinin kontör reklâmında oynadım. Bir burun damlasının tanıtım filminde de rol aldım. Hülya Avşar başta olmak üzere Gülben Ergen, Deniz Akkaya, Hande Ataizi, Cem Davran, Reha Muhtar, Bay Kubidik, Hakan Aygün, Gülgün Feyman gibi isimlerin televizyon programlarına katıldım. Ayrıca, 2005 yılında Güney Kore Devlet Televizyonu KBS muhabirleri Young Jin Han ile kameraman Shin Jung Hyun yaşantımla ilgili bir belgesel hazırlamak üzere Artvin'e geldi. Yani burnum dünya televizyonlarına belgesel oldu, ancak bugünlerde kayda değer bir ilgi göremiyorum. Bir dizi filmde oynamak isterim'' dedi.
Aile hayatım bozuldu
Çevresindeki kişilerin kendisini meşhur ve zengin biri sandığını ifade eden Özyürek, ''Ama maalesef geçimimi emekli maaşımla sağlıyorum'' diye konuştu.

Bir devlet kuruluşundan 1999 yılında emekli olduğunu, 27 yıllık çalışmasına karşılık gelen emekli ikramiyesini de dolandırıcılara kaptırdığını belirten Özyürek, ''İkramiye tutarımı, kendisini bir parti genel başkanının ekonomi danışmanı gibi tanıtan bir dolandırıcıya verdim. Oğlumu, bir bankada kadrolu işe koyacağını söylemişti. Parayı verdikten sonra kendisine bir daha ulaşamadım. Bu süreçten sonra bunalıma girdim. Çok sıkıntı çektim, aile hayatım bozuldu.'' şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum