1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Burun kralından Fransa'ya tepki
Burun kralından Fransa'ya tepki

Burun kralından Fransa'ya tepki

"Dünya Burun Kralı" olan Artvinli Mehmet Özyürek Fransa'ya tepki gösterdi...

A+A-

"Dünya Burun Kralı" olan Artvinli Mehmet Özyürek, Fransız Parlamentosu'nda kabul edilen sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırmayı öngören tasarısını proteste etti.
8.8 santimetrelik burnuyla dünyanın "En Uzun Burunlu Adamı" unvanını alarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Artvinli Mehmet Özyürek, evinde basına mensuplarına iftar yemeği verdi. Herkesin huzur içerisinde yaşamasını istediğini belirten Özyürek, evinde kendisine ait yapılan haber kupürleriyle süslerken, panonun üstüne bir de bayrak asarak, Fransa'ya tepki gösterdi. Sözde Ermeni soykırımını inkar edenleri cezalandırmayı öngören yasa tasarısına ve dünya ülkelerine Türk bayrağını önünde seslenen Özyürek, "Fransızlar bizi çok iyi tanır, kan döken, savaşan ülkelere, namazımda beddua ve iyilik yapanlara da dualar ediyorum. Artvin'den gül uzatıyoruz, barış mesajı yolluyoruz. İnsan katliamına dur denilsin. Dünya büyükleri, sizler de babasınız, evlat acısını çektirmeyin. Yeter, durdurun bu savaşı, bu kanı. Yazıktır bu insanlara, günahtır. Türkler hiçbir zaman böyle bir katliam uygulamamıştır. Biz tarihimize, atamıza, şanımıza şerefimize, bayrağımıza düşkün insanlarız, biz Türk milletinden medet uman insanlara asla el kaldırmayız."


Burun kralı Özyürek, Fransız mallarını almayı boykot ettiğini de sözlerine ekledi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız