1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. Cami, okul ve ev yıkıldı
Cami, okul ve ev yıkıldı

Cami, okul ve ev yıkıldı

Trabzon'daki heyelan korkuturken, erken uyarı can kaybını önledi...

A+A-

Trabzon'un Araklı İlçesi'ne bağlı Taşönü köyünde öğle saatlerinde meydana gelen heyelan sonucu köy camisi, okul ve 1 ev yıkılırken, can kaybını, yakında bulunan taş ocağı çalışanlarının erken uyarısı önledi.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Taşönü Köyü Cami Mahallesi'nin bulunduğu bölgede bugün sabah saatlerinde kaymalar yaşandı. Yaşanan kaymalar sonrasında mahallenin yaklaşık 50-60 metre uzağındaki Trabzon Çimento Fabrikası'na çimento üretimi için taş veren taş ocağınında bulunan Ömer Gümrükçü isimli görevli, hemen okul ve caminin bulunduğu bölgeye gelerek okuldaki öğrencileri ve vatandaşları uyardı. Uyarının ardından kısa bir süre geçmesinden sonra heyelan meydana geldi. Bir stadyum büyüklüğündeki toprak kütlesi heyelana maruz kalırken, heyelanda köy camisi, okul ve 1 ev yıkılırken, bir ev de zarar gördü. Can kaybının yaşanmadığı heyelan sonrası bölgede Bayındırlık İl Müdürlüğü yetkilileri tarafından çalışma başlatıldı. Heyelan sonucu Araklı-Taşönü grup köy yolu ulaşıma kapanırken, köyün elektrik ve su şebekesinin zarar görmesi nedeniyle de köye elektrik ve su verilemiyor.
Öte yandan, köydeki birçok ev heyelan sonrasında boşaltılmaya başlandı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız