1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. ARTVİN

  4. Cankurtaran geçit vermiyor
Cankurtaran geçit vermiyor

Cankurtaran geçit vermiyor

Yoğun kar yağışı sebebiyle Hopa-Artvin karayolundaki Cankurtaran geçidinde buzlu zeminde kayan araçlar, ulaşımı aksattı.

A+A-

CANKURTARAN GEÇİDİNDE ARAÇLAR YOLDA KALDI...
YOĞUN KAR YAĞIŞI SEBEBİYLE BUZLU ZEMİNDE KALAN ARAÇLAR ULAŞIMI AKSATTI...
BASIN MENSUPLARININ ARACI DA KARA SAPLANDI...
Artvin Hopa Dağı Cankurtaran geçidinde araçlar güçlükle ilerlerken, sürücüler ise donma tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Cankurtaran Geçidi'nde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle çok sayıda araç yolda kaldı. Buzlu zeminde kayarak kara saplanan araçlar yolu tıkadı. Trafiğin ağır seyrettiği yolda, özellikle büyük araçlar ilerlemekte zorluk çekti.
 
Cankurtaran Geçidi'nde yaşanan sıkıntıları görüntülemek isteyen basın mensuplarının aracı da kara saplandı. Gazetecilerin imdadına yoldan geçen sürücüler yetişerek , zincir çekilmesine yardımcı oldu. Görüş mesafesinin azaldığı yolu açmak için Karayolları ve trafik ekipleri yoğun çaba sarf etti.
Sürücüler, Cankurtaran Geçidi'nde kışın çektikleri çilenin ne zaman sona ereceği sorusuna cevap ararken "Cankurtaran çilesini tünelle sonlandırılacak diye boş hayallerle sürücüleri kandırmasınlar, biz bu hikayeleri dinlemekten bıktık ama, inşallah gelecek nesiller Cankurtaran çilesini çekmezler" dedi.
Öte yanan kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücülerin zincir sarmasını bilmemesi de yolu trafiğe tıkamasına sebep oldu. Artvinli sürücüler,"Biz bu yolu iyi biliyoruz ama yabancı sürücü arkadaşlar yolların durumu iyi bilmedikleri için kara saplanıyorlar. Şoför arkadaşlarımız yola çıkarken mutlaka zincir, çekme halatı ve takoz bulundurmalarını hatırlatıyoruz. Bir aracın yanlışı hepimizi etkiliyor" şeklinde konuştular. Sürücüler, Cankurtaran geçidinin yapılacak tünelle ortadan kaldırılmasını ve her yıl yaşanan çilenin sona erdirilmesini istedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız