1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çayeli Andon suyuna kavuştu
Çayeli Andon suyuna kavuştu

Çayeli Andon suyuna kavuştu

Rize merkez ve çevre ilçelerinin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak Andon suyu Projesi’nin Çayeli ayağı da tamamlandı.

A+A-

İlyas GÜR - Rize merkez ve çevre ilçelerinin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak Andon suyu Projesi’nin Çayeli ayağının tamamlandığı ve ilçeye Andon suyunun verilmeye başlandığı bildirildi. Konuyla ilgili Çayeli belediye başkanı Rıza Çakır, “Bu proje ile Çayeli’nin yaklaşık 50 yıllık su ihtiyacı karşılanmış olacaktır.11 Belediye yaklaşık 50 köyün faydalandığı Andon İçme Suyu projesine Çayeli Belediyesi % 17 ile ikinci büyük ortağı konumundadır” dedi.
Başkan Çakır, Gündoğdu-Çayeli ishale hattı bir süre önce 5 trilyona mal olduğunu ifade ederek, “Andon içme suyu projesi ihalesini yüklenen firma Orka İnşaat temsilcisi, 3 iş makinesi 30 kişilik ekiple beraber yoğun bir çalışma döneminden sonra projeyi tamamlayarak Çayeli Belediyesine teslim etmiştir. Berraklığı ve temizliğinin yanı sıra sertlik derecesi ile ayrı bir damak tadı olan Andon suyunun şehrimize verilmeye başlamasından sonra su fiyatlarında kısa süre içinde indirime gideceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız