1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çayeli'nde 25 Gürcü Müslüman!
Çayeli'nde 25 Gürcü Müslüman!

Çayeli'nde 25 Gürcü Müslüman!

Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır yaşları 65 ile 75 arasında değişen 25 Gürcü'yü ilçede 4 gün ağırlayarak bölgeyi tanıtıcı turlar düzenledi.

A+A-

Çayeli Belediyesi Gürcistan’ın Batum Şehrinden aralarında Türkiye’yi hiç görmeyenlerin de bulunduğu 25 gürcü vatandaşı ilçede 4 gün boyunca ağırladı. Yaşları 65 ile 75 arasında değişen 25 kişilik Müslüman Gürcü vatandaşları Sarp sınır kapısından alarak Çayeli Sahil Vakfı Pansiyonunda misafir eden Çayeli Belediyesi, gündüzleri de tahsis ettiği araçla Rize ve Trabzon’da geziler düzenledi. 25 kişilik Gürcü ekibini cami, yurt ve tarihi eserleri ziyaret ettirerek manevi atmosferden yararlandırdıklarını söyleyen Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır, “Biz geçen yıllarda da Gürcistan’daki bir gurup Müslüman kardeşimizi ilçemize davet ederek ağırlamıştık. Bu yıl ise hiç ülkemizi görmeyenlerin de eklenmesiyle kalabalık bir topluluğu 4 gün boyunca bölgemizde ağırladık. Tabi bu insanların mutlulukları her şeye bedel. Aynı din ve kültüre sahip insanların kaynaşmasına aracılık etmek de bizim için ayrı bir sevinç oldu.” Dedi.
Misafirleri son gününde başkanlık makamında ağırlayan Belediye Başkanı Rıza Çakır, 25 Batum’lu Müslüman’a çeşitli hediyeler takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız