1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur alımları tamamladı
Çaykur alımları tamamladı

Çaykur alımları tamamladı

Çaykur 2006 yılı yaş çay alım kampanyasını kapattığını açıkladı.

A+A-

Çaykur, 627 bin ton yaş çay aldı.
ÇAYKUR Genel Müdürü Ekrem Yüce, 2006 yılı yaş çay alım kampanyasında 627 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Yüce, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğu Karadeniz'de 10 Mayıs'ta başlayan 2006 yılı yaş çay alım kampanyasının alımlarının bugün itibariyle tamamlandığını belirtti.
Kampanyanın son derece başarılı geçtiğini ifade eden Yüce, ''2006 yılı yaş çay alım kampanyasında 627 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirdik. 2005 yılında 603 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirirken, bu yıl özverili bir şekilde kotaları yüzde 20 artırarak son altı yılın en yüksek yaş çay yaprağı alımını yaptık'' dedi.
Yüce, 627 bin ton yaş çay yaprağı karşılığında 114 bin ton kuru çay üretileceğini kaydederek, ''Çayda üretim-tüketim dengesi sağladık. Şu ana kadar 90 bin tonun üzerinde kuru çay satışı gerçekleştirdik. Üretilen çayın satışını düzenli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Yıl sonunda üretilen kuru çayın tamamının satışını gerçekleştirmiş olacağız'' diye konuştu.
Yüce, yaş çay ürün bedeli ödemelerinin de düzenli bir şekilde devam ettiğini belirterek, şunları söyledi:
''Yaklaşık 39 milyon YTL olan budama bedellerinin ödemesini tamamladık. Yaş çay ürün bedeli ödemelerimizi ise her gün düzenli olarak sürdürüyoruz. 31 Aralık 2006 tarihi itibariyle ödemelerin tamamını bitirmeyi planlıyoruz.''

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız