1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur bin 62 kişi istedi
Çaykur bin 62 kişi istedi

Çaykur bin 62 kişi istedi

Çaykur Genel Müdürlüğü Rize'de bin 62 kişiyi işe alacağını duyurunca, İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun önünde uzun kuyruklar oluştu.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Daha önce işçi alacağını duyuran Çaykur, bugün resmi olarak Rize'den bin 62 kişilik istihdam etmek için Rize İş ve İşçi Bulma Kurumu'na başvurdu. Çaykur'da işe girebilmek için bir haftada 20 bine yakın kişi iş başvurusunda bulundu.
Konuyla ilgili açıklama yapan Rize İş ve İşçi Bulma Kurumu Müdürü Yahya Kanbur, Çaykur'un talebi doğrultusunda resmi talepleri değerlendirmeye başladıklarını belirterek, "Çaykur resmi olarak bize başvuruda bulunup bin 62 işçi almak istediğini söyledi. Bu işçilerden 365 kişi Meslek Yüksek Okulu Çay Eksperliği Bölümü mezunlarından alınacak. Kalanlar ise Endüstri Meslek Liseleri ve dengi lise mezunları arasından alınacak. Bugün başlayan başvuru talepleri 15 gün sürecek. Biz başvuruları kabul edip başvuru sahiplerini bulundukları bölgelerdeki fabrikalara yönlendireceğiz. Çaykur yapacağı kura ile başvuruda bulunanlar arasından işe alacağı kişileri belirleyecek. Resmi başvuruların bugün başlamış olmasına rağmen, Çaykur'un işçi alacağı bir süre önceden duyulmuştu. Bir haftadan bu yana yaklaşık 20 bin kişi Çaykur'a girebilmek için kurumumuza başvurdu" dedi.
Öte yandan, Çaykur'un bin 62 Rize'den, 438 de Artvin, Trabzon ve Giresun illerinden olmak üzere toplam bin 500 işçi alacağı öğrenildi. Başvuruda bulunmak isteyenlerin çalışmak istedikleri illerin İş ve İşçi Bulma Kurumları'na başvurmaları gerektiği açıklandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız