1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur için 15 bin başvuru
Çaykur için 15 bin başvuru

Çaykur için 15 bin başvuru

Çay-kur ‘a işçi alınacağı söylentisi üzerine 10 günde 15 bin kişi iş ve işçi bulma kurumuna başvurdu

A+A-

Muhammet KAÇAR - Resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen Çay işletmeleri genel müdürlüğüne 3 bin ile 5 bin arasında değişen rakamlarda işçi alınacağı yönünde kamu oyundaki söylentiler üzerine son on gün içerisinde iş ve işçi bulma kurumu ile Çay-kur’a yaklaşık 15 bin kişi başvurdu.
Çay tarımının yapıldığı Doğu Karadeniz bölgesinde 47 çay fabrikası ile çay sektörünün öncüsü olan Çay işletmeleri genel müdürlüğüne 3 bin ile 5 bin arasında değişen rakamlarda işçi alınacağı yönündeki söylentiler, vatandaşların iş ve işçi bulma kurumu ile Çay işletmeleri genel müdürlüğüne akın etmesine neden oldu. Son on gün içerisinde iş ve işçi bulma kurumu ile Çay-kur ‘a yaklaşık 15 bin kişi yazılı müracaatta bulundu. Rize İş ve İşçi bulma kurumu müdürü Yahya Kanbur kamuoyunda Çay-kur ‘a işçi alınacağı yönünde söylentiler üzerine vatandaşların yoğun bir şekilde kendilerine müracaat ettiğini belirterek “Şu anda Çay-kur ’un bize bu konuda bir talebi yok. Talep olduğunda biz bunu zaten kamuoyuna duyuruyoruz. Ama kamuoyunda Çay-kur ‘a işçi alınacağı söylentisi üzerine vatandaşları yoğun bir şekilde kurumumuza müracaat ediyor. Müracaatları karşılayamaz duruma geldik. Bunun üzerine müracaatları almak için gelen vatandaşlara gün veriyoruz. Bundan böyle günde ortalama 150 kişinin müracaatını alacağız. İşçi alımı zaten söz konusu olunca biz bunu duyuracağız. Diğer illerden de gelen vatandaşlar var. Diğer illerden vatandaşların Rize ‘ye gelmesine gerek yok. Onlar bulundukları illerdeki İş ve işçi bulma kurumu müdürlüklerine müracaat edebilirler. Şu ana kadar 15 bin dolayında bir müracaat oldu. Böyle devam ederse müracaat sayısı 40 bini bulacaktır” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız