1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur için rekor başvuru
Çaykur için rekor başvuru

Çaykur için rekor başvuru

Çaykur'a işçi alınacağına dair söylenti nedeniyle başlayan başvurular, aksi açıklamalara rağmen 40 bin kişiye ulaştı.

A+A-

Dilek ASLAN - Çaykur’a işçi alınacak söylentileri nedeniyle başlayan başvuruların 40 bin kişiye ulaştığı belirtildi. Çaykur’un 3 ile 5 bin arası işçi alacağı yönünde milletvekilleri ve genel müdürlük tarafından yeşil ışık yakıldığı yönünde bazı yerel gazete ve yorumcular tarafından yapılan haberler sonrasında akın akın İŞKUR’a başvurular başlamıştı. Bir hafta içerisinde 15 bin başvurunun gerçekleşmesi üzerine Çaykur tarafından böyle bir işçi alımı yapılmayacağı yönünde açıklama yapılmasına rağmen başvuru sayısının hızla artarak 40 bin kişiye ulaştığı belirtildi. İŞKUR İl Müdürü Yahya Kanbur, yaptığı açıklamada, bir süre önce bazı yerel yayın organlarında Çaykur’ 3 bin civarında işçi alınacağı yönünde yayınlar yapıldığını belirtti.
 
Bu söylentiler üzerine kurumlarına yapılan başvuruların özellikle son 1 aylık süre içinde arttığını ifade eden Kanbur, ''Bize bütün yıl boyunca başvuru yapılmaktadır. Ancak resmi bir açıklama yapılmamasına rağmen Çaykura 3 bin civarında işçi alınacağı yönünde kamuoyundaki söylentiler üzerine, son 30 gün içinde kurumumuza ve Çaykura yaklaşık 40 bin kişi dilekçe verdi'' dedi.
Çaykura işçi alımı yapılacağına dair kendilerine bilgi ulaşmadığını kaydeden Kanbur, ''Böyle bir talep gelirse bunu en kısa zamanda kamuoyuna duyururuz. Ancak şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Müracaatlar böyle devam ederse başvuru sayısı 100 bini bulur'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum