1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur'a iş kuyruğu valiyi kızdırdı
Çaykur'a iş kuyruğu valiyi kızdırdı

Çaykur'a iş kuyruğu valiyi kızdırdı

İşkur önündeki kuyruk görüntülerine kızan Vali Kasım Esen’in talimatıyla Çaykur iş başvuruları Kapalı Spor salonuna alınarak görevli sayısı artırıldı.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Çaykur’un bin 500 geçici işçi alacağını duyurmasının ardından vatandaşlar Türkiye İş Kurumu önünde geceden başlayarak uzun kuyruklar oluşturmuştu. Görüntülere kızan Vali Kasım Esen’in talimatıyla kayıtlar Kapalı Spor salonuna alınarak görevli sayısı artırıldı.
Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü (ÇAY-KUR) yaptığı açıklama ile 2007 yılı yaş çay kampanyasında istihdam edilmek üzere bin 500 mevsimlik işçi alacağını duyurarak, vatandaşların Türkiye İş kurumuna müracaat etmelerini istedi. Geçen hafta başı başlayan ve 25 Aralık ‘ta sona erecek müracaatlar için vatandaşlar Türkiye İş kurumu Rize şubesi önünde geceden başlayarak uzun kuyruklar oluşturuyordu. Vatandaşın çektiği çileye Vali Kasım Esen son verdi. İş-kur yetkililerine talimat veren Esen, kayıtların bundan böyle Rize 2 Mart Kapalı Spor salonunda yapılmasını istedi. Görevli sayısının da artırılması ile vatandaşlar bundan böyle en fazla 20 dakika bekleyerek kayıtlarını yaptırabiliyor. Vatandaşlara ayrıca Çay-kur tarafından çay ikramı da yapılıyor. Bu arada sabah erken saatlerde Kapalı Spor salonu önüne toplanan vatandaşlar görevlilerle tartıştı. Sert tartışmaların yaşandığı Kapalı spor salonuna Polis görevlendirildi.
 
Vali iş kuyruğunu denetledi
Rize Valisi Kasım Esen bu sabah kayıtların yapıldığı Rize 2 Mart Kapalı Spor salonuna giderek çalışmaları izledi. Türkiye İş-kurumu Rize şube müdürü Yahya Kanbur’dan bilgi alan Vali Esen yaptığı açıklamada “Devlette iş bulma insanların çok istediği bir şey. Böyle olunca da sabah erken saatlerde vatandaşlar kayıt yaptıramam endişesiyle yoğunluğu artırdı. Biz kayıtları Kapalı Spor salonuna aldırdık. Kayıt masalarını sayısını artırdık. İnsanlar geceden sıraya giriyordu, ama biz bu uygulama ile vatandaşa daha iyi hizmet vermek için burayı kullanıma açtık. Çay-kur ‘da gelen vatandaşlara çay ikramı yapıyor. Vatandaşlarımız İş-kur’ un açıklamalarını iyi takip etmelidir. Lise mezunu ve Çay eksperliği bölümü mezunları müracaat edebiliyor. Herkes bir umuttur diye gelirse bir yoğunlaşma oluyor. Şu anda burası bir düzene girdi” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız