1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çaykur'dan 22 ülkeye satış
Çaykur'dan 22 ülkeye satış

Çaykur'dan 22 ülkeye satış

Çaykur, başta ABD olmak üzere aralarında Avrupa ülkeleri ile Türk cumhuriyetlerinin de yer aldığı 22 ülkeye yılda ortalama 5 bin ton kuru çay ihraç ediyor.

A+A-

Muhammet KAÇAR - Çay işletmeleri genel müdürü (ÇAY-KUR) Ekrem Yüce yaptığı açıklamada Amerika'dan Rusya'ya, Endonezya'dan Kenya'ya, Avrupa ülkelerinden, Türk Cumhuriyetlerine kadar toplam 22 ülkeye kuru çay ihracatı yaptıklarını söyledi. Yılsonu itibariyle 5 bin ton kuru çay ihraç etmeyi hedeflediklerini ifade eden Yüce şu ana kadar 4 bin ton kuru çay ihracı gerçekleştirdiklerini söyledi. Yüce, “Bu yıl aldığımız 627 bin ton yaş çaydan 110 bin ton kuru çay üretimi planlıyorduk. Ancak bunun üzerine çıkarak 115 bin kuru çay ürettik. Bugüne kadarki satışlarımız planladığımız gibi gitti. Bugünden sonra sorunsuz bir şekilde gitmesini hedefliyoruz. Ülkemizde piyasanın ise yüzde 65'ini elimizde tutuyoruz. Elimizdeki pazarları korumak ve yeni pazarlar elde etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. ''dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum