1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. ÇAYSİAD'dan kaçak çaya tepki
ÇAYSİAD'dan kaçak çaya tepki

ÇAYSİAD'dan kaçak çaya tepki

ÇAYSİAD, son zamanlardaki kaçak çay konusunun çok ciddi boyutlara geldiğini söyledi.

A+A-

Hakan DEĞİRMENCİ - Çay Sanayicisi İşadamları Derneği (ÇAYSİAD) yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay'ı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu. ÇAYSİAD Başkanı Rahmi Üstün, Altay'a Türk çayının kalitesi ve son günlerde kamuoyunu meşgul eden kaçak çay konularında bilgiler aktararak sıkıntılarını dile getirdi.
ÇAYSİAD Başkanı Rahmi Üstün, özelikle son zamanlardaki kaçak çay konusunun çok ciddi boyutlara geldiğini ifade ederek "Biz bu konudaki araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Zaten gerekli yerlere raporlarımızı gönderdik. Sizden de bize yardımcı olmanızı bekliyoruz" dedi. Emniyet Müdürü Reşat Altay da, çayın bölge için çok önemli bir kazanç olduğuna dikkat çekerek, "Uyarılarınızı dikkate alacağız. Sonuçta çay, Karadeniz Bölgesi'nin olmazsa olmazlarından biri. Türk çayının yok olmasına kimse seyirci kalmak istemez. Üzerimize düşeni yaparız" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız