1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çekya’dan gelen yabancı öğrenciler Pazar'da
Çekya’dan gelen yabancı öğrenciler Pazar'da

Çekya’dan gelen yabancı öğrenciler Pazar'da

Pazar Fen Lisesi'nin ikinci KA 229 Erasmus+ Programı Okullar Arası Değişim Ortaklığı projesi kapsamında Çekya’dan gelen yabancı öğrenciler Pazar Belediyesi’ni ziyaret etti.

A+A-

CENGİZ YILDIRIM
Pazar Belediye Başkan yardımcısı Dursun Güneş tarafından ağırlanan öğrencilere Pazar Fen Lisesi Müdürü Kamil Görmüş ile İngilizce öğretmeni Muazzez Tikbaş eşlik etti.

fen1-001.jpg

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren başkan yardımcısı Güneş, “Öğrencilere Pazar ve bölgemiz ile ilgili çeşitli bilgiler verdik. Ayrıca Pazar’ımızı ve belediyemizi temsilen çeşitli hediyeler takdim ettik. Öğrencilerle bir araya gelmekten mutluluk duydum. Nazik ziyaretleri için Fen Lisesi yetkililerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

rasm2.jpg

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan İngilizce Öğretmeni Tikbaş ise "Pazar Fen Lisesi olarak ikinci KA 229 Erasmus + Programı Okullar Arası Değişim Ortaklığı projesine başladık. Çekya’dan 8 öğrenci 2 öğretmen, Polonya’dan 8 öğrenci, 2 öğretmen ve İspanya’dan 7 öğrenci ve 2 öğretmenle bir hafta sürecek olan proje hareketliliğimizi gerçekleştireceğiz. Pandemi sürecine bağlı olarak gezilerimizi bir süre ertelemek zorunda kalmıştık. Bu nedenle proje uygulama takviminde değişiklikler yaptık. İlk hareketlilik bizim ülkemizde, Rize, Pazar’da gerçekleşmek üzere başladı. İkinci hareketlilik 7 öğrenci ve 2 öğretmenle katılacağımız ülke Polonya’da gerçekleşecek. Proje konumuz, “ Practice Makes Perfect”. Bu proje ile öğrencilerin girişimci düşünce yapısını geliştirme, inovasyon çağında eleştirel düşünmelerini desteklemek, yenilikçi yönlerini geliştirmek ve bu konuda rehberlik yapmak hedeflenmektedir. Bu proje sayesinde eleştirel ve analitik düşünme yetileri gelişecek ve bu şekilde gelecekteki iş hayatlarına hazırlanmış olacaklar. Ayrıca proje sayesinde yeni arkadaşlıklar kurulacak, farklı kültürler tanınacak, çalışma hayatı konusunda farklı kültürlere ait bilgiler edinilecek. Öğrencilerin girişimcilik ve işgücüne etkin katılım yetkinliklerini geliştirmeleri, iş hayatını öğrenmeleri de hedefler arasındadır." dedi.

rasm1.jpg

HABERİN VİDEOSU:

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum