1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Cemal Gülas'ın ayısı büyüdü
Cemal Gülas'ın ayısı büyüdü

Cemal Gülas'ın ayısı büyüdü

Rize'de belgeselci Cemal Gülas'ın, Valilikten alıp büyüttüğü yavru ayı, kangal köpeğiyle dost oldu. Gülas'a göre insanlar bile bu dostluğu kuramıyor!

A+A-

Rize'nin Çamlıhemşin İlçesinde belgesel yapımcısı Cemal Gülas tarafından beslenen 8 aylık ayı yavrusunun 8 aylık bir kangal köpeği ile arkadaşlığı görenleri şaşkına çeviriyor.

Avcılar tarafından annesi vurulduktan sonra vatandaşlar tarafından bulunup Rize Valiliğine verilen ayı yavrusunu teslim alan belgesel yapımcısı Cemal Gülas 'Datvi' adını verdiği yavruyu yetiştirerek, aradan geçen 7 ayda çevresindeki hayvanlara alıştırarak onlarla oynamaya başlattı. Cemal Gülas'a teslim edildiği sırada 6 kilo olan ayı yavrusu şimdi 80 kilogram ve 1 metre 40 santim boya ulaştı. Cemal Gülas'ın 8 aylık kangal köpeği ile dost olan ayı yavrusu ilginç görüntülerin oluşmasını sağlıyor. Bir ayı ile kangal köpeğinin bir araya gelmesi imkansız sanılırken ikisinin birlikte oynamaları görenleri şaşırtıyor.

Cemal Gülas, Datvi adını verdikleri ayı sayesinde insanların ayılara karşı hissettikleri korkuyu yendiklerini iddia ederek "Datvi buraya geldiğinde 6 kiloydu. Şu an 80 kilo üzerine çıktı, 1 metre 40 santimetreye ulaştı. Datvi sayesinde köylülerde ayılara karşı duyulan korkunun yavaş yavaş ortadan kalktığını fark ediyorum. Hatta ayılar için köylerde kurulan kapan ve tuzakların kaldırıldığını öğrendim" dedi.
Datvi ile kangal köpeği Pars arasındaki dostluğun ibret dolu olduğunu söyleyen Gülas, şöyle konuştu: "Kangalla oynuyor. Birlikte dolaşıyor yemek yiyorlar hatta bazen birlikte yüzmeye gidiyorlar. Düşünün bir ayı ile kangalın birlikte yaşaması, aynı kaptan yemek yemesi ibret alınacak, ders alınacak çok fazla mesaj içeriyor. Onlar burada bütün aykırı mizaçlarına rağmen aynı kaptan yemek yiyebiliyor. Ama insanlar yaşadıkları dünyayı birbirine zindan edecek her türlü melaneti yapıyor."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum