1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Cenazede büyük üzüntü
Cenazede büyük üzüntü

Cenazede büyük üzüntü

Rize'de toprak altında kalarak hayatını kaybeden 3 kişinin cenazesinde yürekler dağlandı

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Dün yol açma çalışması sırasında kayaların altında kalarak hayatını kaybeden Hasan Baltacı (34), dayısı Osman Baltacı (52) ve akrabası Hüseyin Baltacı (32) için bugün ilçeye bağlı Başköy köyünde cuma namazı sonrasında cenaze namazı kılındı. Başköy Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazına, Vali Kasım Esen, Belediye Başkanı Halil Bakırcı, Çaykur Genel Müdürü Ekrem Yüce ve köylüler katıldı. Cenaze namazı sonrası Baltacı ailesinin 3 ferdi, köylerindeki aile mezarlığında toprağa verildi.
Başköy köyünde yaşanan olayın görgü tanıklarından Mehmet İnce, dün köylerinde yol çalışması yapan İl Özel İdaresi ekiplerinin akşam mesai bitimiyle birlikte çalışmalarına son verdiğini ve köylerinden ayrıldığını söyledi. İnce, ekiplerin "Yarın başka köye gideceğiz, burada işimiz bitti" demesinin ardından Baltacı ailesi fertlerinin meralarının yollarını açmak için kalan 10 metrelik kaya kütlesini kendilerinin ortadan kaldırmak istediğini belirterek, "'Vagon direk' diye tabir edilen ve kayaları parçalamada kullanılan dinamit fitillerinin kaya içine yerleştirilmesi için kayayı delmede kullanılan makineyi çalıştırdılar. Bir süre sonra kaya büyük bir gürültüyle parçalandı ve üzerlerine devrildi. Osman, Hüseyin ve Hasan Baltacı olay yerinde hayatını kaybederken, Muhammet Baltacı (28) ile Ekrem Baltacı (33) ise yaralandı. Cesetleri hep birlikte köylüler elleriyle kayaları kaldırarak çıkardı, yaralıları da hastaneye yetiştirdik" dedi.
Öte yandan, Hasan Baltacı'nın 2 çocuk babası, Osman Baltacı'nın ise 6 çocuk babası olduğu öğrenilirken, Hüseyin Baltacı'nın ise 1 yıllık evli ve 10 aylık bebeği olduğu öğrenildi. 

Hüseyin BALTACI                   Osman BALTACI          Hasan BALTACI 

 
Heyelanda hayatını kaybedenlerin yakınları cenaze töreni boyuncu gözyaşlarını tutamadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız