1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Cenazelerde gözyaşı sel oldu
Cenazelerde gözyaşı sel oldu

Cenazelerde gözyaşı sel oldu

Rize'de cinayette öldürülen kardeşler toprağa verildi. Ölenlerin yakınları cinayet zanlısının serbest bırakılmasına tepki gösterdi. Vali Esen'e de tepki var!

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - ÖZGÜR TEPE - Rize'nin Güneysu İlçesi'nde önceki gün işlenen cinayette hayatını kaybeden 2 kardeş gözyaşları arasında toprağa verildi.
Rize'nin Güneysu İlçesi Ballıdere köyünde 2 gün önce işlenen cinayette hayatlarını kaybeden Melek Karali (26) ve ağabeyi Ensar Öksüz (36), Güneysu'nun Adacami köyünde gözyaşları arasında toprağa verildi. Adacami Köyü Merkez Camii'nde öğle namazının ardından kılınan cenaze namazına, Karali ve Öksüz'ün yakınları ve çok sayıda kişi katıldı. Cenazeler, namaz sonrası aile mezarlığında toprağa verildi.
 
Silahla öldürülen Melek Karali'nin eşi Harun Karali, cinayetin tek görgü şahidi 5 yaşındaki oğlu Alihan'ın tabutun başında beklemesine dikkat çekerken, olayın zanlısı 80 yaşındaki M.K.'nın serbest bırakılmasına isyan etti. Harun Karali, "3 yetimle ortada kaldım. Oğlum ve komşularım her şeyi gördü. 2 tane cinayet var. Buna rağmen eşimi ve kaynımı öldüren kişi serbest bırakıldı. Bu nasıl adalet?" diye konuştu. Karali, ayrıca cinayet zanlısının oğlunun da siyasi ve parasal güç kullandığını ileri sürdü.
Cinayetin tek tanığı Melek ve Harun Karali çiftinin 5 yaşındaki oğlu Alihan Karali'nin halen olayın şokunu atlatamadığı görüldü. Cinayette hayatını kaybeden Ensar Öksüz'ün yakınları ise Rize Valisi Kasım Esen'in zanlının oğlunu evinde ziyaret ettiğini iddia ederek, cenazeye gelmeyen Vali Esen'e tepki gösterdi.
 
Cinayette oğlunu ve kızını kaybeden acılı anne Meryem Öksüz, bugün kızı Melek Karali'nin doğum günü olduğunu söyleyerek, "Kızımı doğum gününde toprağa veriyoruz. Devletimizden katili cezalandırmasını istiyoruz" dedi.
Rize'nin Güneysu İlçesi Ballıdere Köyü'nde M.K. (80) tarafından işlendiği ileri sürülen cinayette, Melek Karali, eşinin evde olmadığı sırada 80 yaşındaki M.K.'nın kendisini taciz ettiği gerekçesiyle ağabeyi Ensar Öksüz'den yardım istemiş, kardeşini almak için eniştesi Harun Karali'nin evine giden Ensar Öksüz ve Melek Karali ise evden gelen silah sesleri üzerine olay yerine gidenler tarafından silahla vurularak öldürülmüş vaziyette bulunmuştu. Olayla ilgili olarak M.K. gözaltına alınmış, ancak çıkartıldığı mahkemece serbest bırakılmıştı.
 
Öte yandan, Rize Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Özkorul konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, Anayasa'nın 38. maddesinin 4. fıkrası ile Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nin (AİHM) 6. maddesinin 2. bendine göre; suçluluğu hükmen sabit oluncaya kadar kimsenin suçlu sayılamayacağını belirtti. Özkorul, toplumda oluşan infial dolayısıyla bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduklarını da belirtti.
Bu arada Rize Valisi Kasım Esen cenaze namazının ardından hayatını kaybeden Ensar Öksüz ve Melek Karali'nin ailesine başsağlığı ziyareti gerçekleştirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
10 Yorum