1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. CHP Fındıklı'da yeni binasını açtı
CHP Fındıklı'da yeni binasını açtı

CHP Fındıklı'da yeni binasını açtı

Açılışta konuşan CHP Artvin milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, hükümetin de uyguladığı ekonomik modelin de sanal olduğunu ileri sürdü.

A+A-

Dilek ASLAN - CHP Artvin milletvekili Yüksel Çorbacıoğlu, Fındıklı CHP ilçe binasının açılışında yaptığı konuşmada kendi iktidarlarında kaçak çay konusunda tavır alacaklarını söyledi. CHP Fındıklı ilçe teşkilatının açılışına Rize il başkanı Mehmet Aslankaya, CHP Trabzon il başkanı Cafer Hazaroğlu Pazar Belediye Başkanı Hikmet Hatırnaz, Hemşin Belediye Başkanı Başar Cumbur ve partililer katıldı. Partisinin ilçe teşkilat binasının açılışı için Rize'nin Fındıklı ilçesine gelen Çorbacıoğlu, Türkiye ekonomisinde sanal istikrar olduğunu öne sürerek, ''Aynı zamanda yönetimde de sanal iktidar vardır'' dedi.
 
Ülkenin 4 yıl içinde bataklığa sürüklendiğini iddia eden Çorbacıoğlu, ''CHP önderliğinde ülke bu bataklıktan çıkarılacaktır. Çünkü bizde o aranan özgüven vardır. Bu ülke için biz elimizden geleni yapacağız. Fakat kararı halkımız verecektir. Bizler yeri geldi seçim barajının altında kaldık. Ama vatandaşı hiçbir zaman kandırmadık. Ama bazı vekillerimiz, halka verdikleri sözleri hatta yazılı olarak seçim beyannamelerine yazdıklarını inkâr eder oldular'' diye konuştu.
Çorbacıoğlu, 205 bin üreticinin geçim kaynağı olan çayda kota sorunu olduğunu savunarak, ''Bu sorun halledilmeli. Bir Rizeli Başbakan, çayın sorunlarını bilmiyorsa vay bu insanlarımızın haline. Çay sadece Karadeniz'in ürünü değil tüm Türkiye'nin ürünüdür. Ama gelin görün ki yurda sokulan kaçak çaylar yüzünden başta üretici olmak üzere ülke ekonomimiz zor duruma düşürülmüştür. CHP olarak kaçak çay konusunda net tavırlar alacağız.'' Dedi.
Çorbacıoğlu, solda birlik olup olmayacağı yönündeki bir soruyu ise ''Solda birlik her zaman lazımdır. Bunun için koşulların oluşması gerekir. CHP ismi tartışılmamalı, kişiler tartışılmalıdır. Ama bu koşulda Genel Başkanımız Baykal'ın ismi de tartışılamaz. 2007 yılı Türk siyaseti için zor bir yıl olacak'' diye yanıtladı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız