1. YAZARLAR

  2. Ali GÜNAY

  3. ÇİFTE MAZBATA
Ali GÜNAY

Ali GÜNAY

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇİFTE MAZBATA

A+A-

 

M.K.Atatürk Marmara denizinde namluları Istanbula'a doğrultulmuş düşman gemilerini görünce yanındakilere dönerek " geldikleri gibi giderler" diyerek düşüncesini paylaşırken Samsun'a daha çıkmamıştı.
9. Ordu müfettişi görevini üstlenip arkadaşları ile çürük bir Bandırma vapuruna binerek 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'a ayak bastı ve " ya istiklal ya ölüm" şiarı ile Kurtuluş savaşını başlatmış.
Erzurum,Sivas kongreleri ve nihayet Ankara da TBMM süreçlerinden sonra fiilen kurtulma mücadelelerine halkı ile beraber yürütmüştür.
Atatürk ü Atatürk yapan başta Çanakkale Savaşı ve akabinde yurdun kurtulması için yaptığı çabalardır. Dış cephede açık düşmanla savaşılırken içte gizli işbirlikçiler,hainler ve padişahın adamları ile mücadele edildi.Halk fakır,silah yok,asker terhis edilmiş.. Daha nice engeller...
Tüm bu olumsuzluklar karşısında yılmadan,halkına güvenerek ve onunla, gemiyi fırtınalı denizlerde boğulmasını engelleyerek sağ salım limana getirir gibi Cumhuriyet idaresine kavuşuldu. İşte liderlik budur.
Liderlik; korkmadan risk alabilmektir.
Liderlik; önüne konulan tüm engelleri aşabilmektir.
Liderlik; her şeye,her durumda ve her zaman pes etmemektir.
31 Mart sadece bir yerel seçimdi.YSK nin bu seçimleri çeşitli bahanelerle iptal ettirip 23 haziran da tekrarlaması, E. Imamoğlu'na çeşitli uyduruk iftiralarla yıpratma çalışmaları ve engellemelerle bu seçim yerel seçim boyutlarını çoktan aşmış ve 800 bini aşkın bir farkla başarı elde edilmiştir. Zafer kazanılmış.
Bu zafer; başta C.Kaftancıoğlu yönetimindeki İstanbul il başkanlı teşkilatına,
E. Imamoğlu'nun birleştirici,barışçıl ve sevgiyi öne koyan konuşma tarzının,
16 milyon sağduyulu İstanbullunun eseridir.
İki ay içinde iki kez alınan mazbata sahibi bir başkan dünyada ilk ve tektir.
Bu sürece katkısı olan herkesi kutlar,teşekkür ederim.
Son sözüm olarak bilinmelidir ki; hizmete ne kadar engel olunur Ekrem başkana zorluk çıkartılırsa,liderliği daha büyüyecek,perçinlenecek ve gelişecektir. Zorluklar gelişmemizi sağlayan engellerden ibarettir.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.