1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Çocuklar meyve kasası mı!
Çocuklar meyve kasası mı!

Çocuklar meyve kasası mı!

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu'nun okul ve öğrencilerle ilgili ilginç açıklaması.

A+A-

Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, "Çocuklar meyve kasası değildir, ev eşyası değiştirir gibi davranamazsınız. Okulu boyarken dahi boyanın rengini çocuklara sormak lazım, onlara değer vermek gerekir” dedi.
Yapımı tamamlanan Tekke Beldesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nu gezen Gümüşhane Valisi Salihoğlu, çevresini saran öğrencilerle bir süre sohbet etti. İncelemeler sonrası açıklama yapan Gümüşhane Valisi Enver Salihoğlu, pansiyon binalarının ikinci dönem açılarak öğrencilerin hizmetine verileceğini belirtti. Vali Salihoğlu “Çocukların sürekli yerlerinin değiştirilmesine karşıyım. Bu çocuklar bize emanet. Biz şimdi bu çocukları meyve kasası gibi alıp bir tarafa koyacak halimiz yok. Bir anda çocukları yerleştirdiğimiz okuldan alıp buraya yerleştirdiğimiz halde başarı durumları düşebilir. Bu bakımdan biraz dikkatli olacağız. Alıştırarak, velilerinin de onayını alarak nakil işlemini yapacağız. Ben, ilke olarak sınıf öğretmenini değiştirmem. Okul değiştirmem. Taşıma merkezi değiştirmem. Aileyi etkiliyor, çocuğun ruhsal durumunu etkiliyor. Buna dikkat etmek lazım" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum