1. YAZARLAR

  2. Alihan TELATAR

  3. ÇOK GEÇ OLMADAN
Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

ÇOK GEÇ OLMADAN

A+A-

Rizespor bu sezon ile birlikte 5 sezondur mücadele ettiği 1. Lig’de yine hayal kırıklığı yaşatıyor. Süper lige çıkma hayali bu sezonda avuçların içinden kaymaması ve trenin bir kez daha kaçmaması için herkes ayağını denk alsın. Beyler henüz yol yakınken gerekli önlemleri alın.

Peki Rize'ye neler oluyor.

Bunun için şöyle bir geçmişe dönüp baktığımız zaman bütün bu dönemlerde oluşan deyim. 'RİZE SENDROMU'...

Bir takımın her sezon lige iyi başlamasının ve ilk 10 hafta iyi gittikten sonra ilk yarı biterken düşüşe geçip zirveden kopmazının en güzel örneği Rizespor'dur.

Yeşil-mavili ekip 5 sezondur bunu yaşıyor.

Rizelilerde artık bunu kanıksamış ve bu sezonda Rizespor yine aynı sendromu yaşadığından bir şey olmaz düşüncesi hakim oldu. Çaykur Rizespor artık bu hastalığa bir çare bulması ve elinde herkesi kıskandıracak imkanları çok iyi kullanarak iyi hale getirmesi, bunu da sonuca yansıtması gerekir.

Teşhis konmalı

Takımda bir düşüş var. Zaten bunu yönetimde, teknik heyette futbolcularda kabul ediyor. Bu düşüşe dur demek ve daha fazla acı çekmemek için neşter vurulmalı. Henüz daha yolun başındayken teşhis konulmalı ve gereken önlemler acilen radikal bir şekilde alınmalı. Süre varken, kim nerede hata ve yanlış yapıyor. Bunlar arınmalı.

ENGİN KORUKIR: Başta oyuncu tercihleri olmak üzere yaptığı yanlışlardan vaz geçmeli. Herkese eşit ve adil davranıp takımdaki güven ortamını tarafların bir birine olan inancını yeniden ortaya koymalı. Futbolcularla ilişkilerde asıl olan disiplin ve sevgidir. Çünkü futbolcuların hepsi çok farklı karakterlerde insanlardır. Bu yüzden aradaki mesafe her zaman iyi korunmalı. Futbolcular bu sahnenin en önemli oyuncularıdır. Onları yanınızda çalışan işçi gibi görürseniz hayatınızın en büyük yanlışını yapmış olursunuz. Disiplini sağlamak adına olmayacak işlere kalkarsanız da büyük hatalar yaparsınız.

Bu yüzden tarafların birbirine karşı inancı ve disiplini ortaya çıkarsa sorunlar daha kolay çözülür. Tarafların birbirine karşı itimat ve sevgileri kaybolmamalıdır. Bu bilinç içinde hareket etmelidirler.

FUTBOLCULAR: Taşıdıkları formanın hakkını vermeliler. Sorumluluklarının gereğini yerine getirmek zorundalar. Yasak savmalılar.

İşte bu yüzden bir futbol takımındaki insanlar yüklendiği misyonun önemini bilecek. Vizyonu hiç dar olmayacak. Kimse bulunduğu yerlere emek ve efor sarf etmeden gelmedi. Bunun karşılığını iyi vermek gerekir.

YÖNETİM: Rizespor'un son 4 yılda yaşadıkları herkesin malumu. Büyük hayal kırıklıkları yaşandı. Ancak insanlar sürekli geçmişin hesabını yaparak hiçbir şey elde edemezler. Bu yüzden Rizespor yönetim kurulu belirlediği hedefe ulaşabilmek için çalışmalarını yoğunlaştırmalı. Başarıya, Galibiyete zafere inanacaksın. Seni bu inanç başarıya, galibiyete. zafere ve yapmak istediklerine götürür.
 

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum