1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Cola'ya bir tespit de Rize'den
Cola'ya bir tespit de Rize'den

Cola'ya bir tespit de Rize'den

Rize'de Lokanta işletmecisinin müşterisine verdiği Cola şişesinde her türlü pislik var. Cola'nın hijyenik olmadığı mahkeme kararıyla da tespit edildi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Dünyanın bazı ülkelerinde, içerisinde insan sağlığını olumsuz etkileyici maddeler bulunduğu gerekçesiyle satışı yasaklanan Coca Cola’nın hijyenik olmadığına dair bir tespit de Rize’de yapıldı. Rize Sanayi Sitesinde bakkal ve lokanta işletmeciliği yapan İsmail Zaimoğlu, müşterisinin isteği üzerine 200 gramlık cam şişede Coca Cola verdiğini belirterek, “Müşteriye şişeyi verdiğimde bana içerisinde pislik ve yüzen bir parça olduğunu söyledi. Şişeye baktığımda gerçektende içerisinde yeşil bir plastik parçanın olduğunu ve hiç de hijyenik doldurulmadığını gördüm. Tespit için mahkemeye başvurduk. Bilirkişi raporunda Rize Sulh Hukuk mahkemesi kararına göre 23.05.2006 son kullanma tarihli ürün ambalajının kapağı kapalı şekilde içinde pipet bulunduğu dolum öncesi cam şişenin temizliğinin yeterince yapılmadığı tespit edildi. Müşterimin dava açması nedeniyle yaklaşık 110 YTL masraf yaptım. Bu olayın duyulmasından sonra da satışlar tamamen durdu.” Dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız