1. YAZARLAR

  2. B. Ali KAVALCI

  3. Cumhurbaşkanlığı Tayyip Bey'e yakışır
B. Ali KAVALCI

B. Ali KAVALCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanlığı Tayyip Bey'e yakışır

A+A-

Cumhurbaşkanlığı seçimine artık birkaç ay kalmış oldu.
Ülkemizin gündemi, Hrant Dink cinayeti ve ardından katilinin kısa sürede yakalanması ile alt üst oldu. Katil zanlısı Ogün Samast’ın görüntüleri, Emniyet, Jandarma görüntü ve yorumları ile haftalardır ülkemiz çalkalanıp durmaktadır.
Geçmişte ülkemizi sarsan bu denli cinayetler ve ardından gelişen kurumlar arası karmakarışıklıklar neticesi, döviz kurları, faizler, akaryakıt fiyatları beklenmedik bir yükselişe geçerdi. Borsa alt üst olurdu. Borsa adeta çökerdi. Bakın ülkemizde yaşanan bu kadar olumsuzluklara rağmen, ne faizler artıyor, ne döviz fiyatları uçuk bir şekilde değişiyor, aksine Ak Parti iktidarı öncesi hükümetlerde bu ani gelişmeler karşısında borsa taban yaparken, şimdilerde tavan yapıyor.
Kısacası bu şu demektir! Artık Türkiye’de hasta olan ekonomi Ak Parti iktidarı ile sıkı bir tedavi neticesinde iyileşmiş, bununla da kalmamış oldukça güçlenmiştir. Ülkemizde yaşanan beklenmedik üzücü, düşündürücü ve kimilerince de derin olaylar artık güçlü ekonomimizi kolay kolay hasta edememektedir.
Tabii ki bu ekonomik başarının mimarı bu hükümettir. Fakat bu başarının mimarları vardır. Bu mimarlardan en önemli olanı da, aziz Türk Milletinin bu hükümete tanıdığı imkân, güven, sabır ve hoş görüdür. Bu başarının en büyük mimarlarından birisi olan Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan o nedenle gelecek aylarda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday olup ilk turda seçilerek Çankaya köşküne çıkmalıdır. Bu benim kişisel görüşüm ve arzumdur. Bu kadar kısa bir zamanda ülkeyi ekonomik kaos ve siyası istikrarsızlıktan çıkaran Sayın Erdoğan’a Cumhurbaşkanlığı yakışır.
Sayın Başbakan Erdoğan’a Cumhurbaşkanı olamaz diyenler; demokrasiye inanmayan ve demokrasiye aykırı tutum sergileyenlerdir.
İlk kez bu ülkede 5 yıl hükümetlik ve dolu dolu bir Başbakanlık yapan insan Cumhurbaşkanı niçin olamasın ki ? Demokratik bir ülkede yaşadığımızı kabul ediyorsak, Tayyip beyin Cumhurbaşkanı olup olamayacağı kendisine kalmış bir seçimdir. Bu saatten sonra olamazsın kimse diyemez. Anayasamızda yazılı olan özelliklerin hepsi Sayın Erdoğan’da vardır. Sayın Erdoğan Cumhurbaşkanı olursa, başarılı olacağına da inancım sonsuzdur.
O nedenle benim Cumhurbaşkanı adayım Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
6 Yorum