1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. TRABZON

  4. D.Karadeniz için kar uyarısı
D.Karadeniz için kar uyarısı

D.Karadeniz için kar uyarısı

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, bu akşam ve yarın sabah için Doğu karadeniz'de kar yağışı uyarısında bulundu.

A+A-

Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, bugün akşam saatlerinden itibaren ve yarın Doğu Karadeniz Bölgesi'nin iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı ve fırtına beklendiğini belirterek, ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını istedi.
Konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Trabzon Meteoroloji Bölge Müdürü Numan Çam, bugün akşam saatlerinden itibaren kıyı kesimlerinin yağmur, iç ve yüksek kesimlerin ise kar yağışının etkisi altına gireceğini belirterek, "Kar yağışının Cumartesi günü özellikle iç ve yüksek kesimlerde etkili olması bekleniyor. Rüzgar kuzey ve batı yönlerinden kuvvetli yer yer fırtına şeklinde olacak. Hava sıcaklığı hissedilir derecede azalacak. Kıyı kesimlerde hava sıcaklığı 5-10 derece azalacak. İç ve yüksek kesimlerde ise eksi 3-6 derece azalacak. Bugün akşam saatlerinden itibaren ve yarın Doğu Karadeniz Bölgesi'nin iç ve yüksek kesimlerinde kar yağışı ve fırtına bekleniyor. İlgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum