1. HABERLER

  2. YURT VE DÜNYA

  3. Daçiç: Keşke Osmanlı'yla Savaşmasaydık
Daçiç: Keşke Osmanlı'yla Savaşmasaydık

Daçiç: Keşke Osmanlı'yla Savaşmasaydık

Sırbistan Başbakanı Daçiç, Sırbistan ile Osmanlı arasındaki savaşları hatırlatarak, "100 yıl sizinle savaşarak Avrupa'yı fethetmenizi engelledik. Keşke yapmasaydık." dedi.

A+A-

AB ile sorunlar yaşayan Sırbistan'ın Başbakanı Daçiç, bir araya geldiği Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a şaşırtıcı sözler söyledi. Sırbistan ile Osmanlı arasında yaşanan savaşları hatırlatan Daçiç, "100 yıl sizinle savaşarak Avrupa'yı fethetmenizi engelledik. Keşke yapmasaydık." dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, hafta sonu Belgrad'da Sırbistan Başbakanı Ivica Daçiç ile bir araya geldi. Yeni Şafak'ın haberine göre, Bozdağ ve Daciç'in gerçekleştirdiği baş başa görüşmede ilginç bir diyalog yaşandı.

DAÇİÇ'TEN TARİHİ İTİRAF

Avrupa Birliği'nin (AB) müzakere için Kosova ile ilişkilerini düzeltmeyi şart koştuğu Sırbistan Başbakanı Daciç'in, Bozdağ'a Osmanlı İmparatorluğu ve Sırbistan arasında yaşanan savaşları hatırlatarak, "Tarihte sizin Avrupa'ya geçmenizi engelledik. 100 yıl sizinle savaşarak Avrupa'yı fethetmenizi engelledik. Keşke yapmasaydık. Gelip geçmenize izin verseydik. Şimdi istiyorsanız Avrupa'ya geçebilirsiniz." dediği öğrenildi.

BOZDAĞ'A İÇİNİ DÖKTÜ

AB'den müzakere tarihi alabilmesi için Kosova ile ilişkilerini düzeltmesi gereken Sırbistan Başbakanı Daciç, içini Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'a döktü. Daciç, geçtiğimiz günlerde Kosova'nın kuzeyinde yaşayan ve Priştine yönetimini kabul etmeyen Sırpları ziyaret etmek istedi. Daciç'in Sırplara 3 Kasım'da düzenlenecek olan yerel seçimlere katılmaları için çağrıda bulunmak amacıyla gerçekleştireceği ziyaret, Kosova yönetimine takıldı. Kosova seçim sürecinde Daçiç'in ülkeye girişine propaganda yapacağı gerekçesi ile izin vermedi. Daçiç, yaşadıklarını Bozdağ'a da anlatarak, AB'nin arabulucuğunda gerçekleşen Kosova ile gerçekleştirdikleri görüşmelerin bu nedenle askıya alınabileceğinin sinyalini veren eleştirilerde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum