1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu
Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu

Depremzede çocuklar Rize'de tahta arabalarla moral buldu

Rize'de Formulaz Derneği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'taki depremlerin ardından kente gelen afetzede çocuklar için tahta arabalarla şenlik düzenledi.

A+A-

RİZE (AA) - Adalet Bakanlığı Rize Personel Eğitim Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinliğe aileleriyle katılan çocuklar, parkurda tahta arabaları sürdü.

tahta7-001.jpg

Çocukların yarışına, babaları tahta arabaları iterek destek verdi. Büyükler de bir süre tahta arabalara binerek çocukluklarına döndü.

tahta6-001.jpg

Depremzede çocukların yüzünü güldürmek, endişelerini en aza indirmek ve depremin izlerini silmeye yardımcı olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte katılımcılara ikramlarda bulunuldu.

tahta5-001.jpg

Formulaz Derneği Başkanı Murat Gül, gazetecilere, Rize'ye gelen depremzedeleri bir süre de olsa mutlu edebilmek için çalıştıklarını söyledi.

tahta4-002.jpg

Zor süreçte deprem psikolojisinden uzaklaşılması için tahta arabalarla depremzede çocukları buluşturduklarını anlatan Gül, "Depremzedeler için benzer etkinliklere devam edeceğiz. Diğer konaklama noktalarına da gideceğiz. 20 tahta arabamızı getirdik. Çocukların keyifli vakit geçirmesi için bir süre burada bırakacağız." dedi.

tahta3-002.jpg

Gaziantep'ten gelen Ayşe Dikbaş, ilk kez tahta arabaya bindiğini ve çok mutlu olduğunu belirterek, "Virajı dönene kadar birinciydim ama ne oldu anlamadan üçüncü oldum. Keyifli bir etkinlik oldu." diye konuştu.
Mirza Eymen Akay ise televizyonda gördüğü tahta arabalar ile keyifli zaman geçirdiğini dile getirerek, devrilme korkusundan dolayı heyecanlandığını anlattı.

tahta8-001.jpg

tahta2-002.jpg

tahta1-002.jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız