1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Devlet Bahçeli ile yeniden
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Devlet Bahçeli ile yeniden

A+A-

Demokrasilerde Kongreler önemlidir. MHP’nin 9.Büyük kurultayı yapıldı. Devlet Bahçeli, delegelerin tüm oylarıyla yeniden genel Başkan Seçildi. MHP Genel Başkan adaylığını açıklayan Rizeli hemşerimiz Ahmet Reyiz Yılmaz, Kongre salonuna gelmedi veya gelemedi. Bilerek gelmedi ise hata yaptı. Ya aday olmayacaktı, ya da sonuna kadar gidecekti. Siyaset ciddi bir iştir. Nedenini kendisine soracağım.

Devlet Bahçeli’yi koalisyon Hükümeti (Ecevit-Yılmaz-Bahçeli) döneminde yakından tanıdım. O dönemde mesai verdiğim yıllar, nadir duyulan taze bir heyecanla daima hatırlayacağım. Başbakan Müşavirliğim sırasında, tanımaktan fevkalade onur duyduğumu belirtmek isterim. Koalisyon dönemindeki başarılı uyumu, partililere olan hâkimiyeti, Türkiye’nin çıkarları konusundaki dirayet ve ciddiyeti, ülkeye hizmet etmekteki samimi gayret ve muvaffakiyeti, her türlü takdirin üzerinde, çok saygın bir devlet ve siyaset adamı ciddiyetinin ve mesuliyetinin örneği oluşturmuştur.

***

Benim de birlikte çalışmaktan ve tanımaktan onur duyduğum, adeta hayatımın doktorasını yaptığım Devlet eski Bakanı, yazar, şair ve besteci Yılmaz Karakoyunlu’nun söylediği gibi, Devlet Bahçeli, sert bakışı, sağlam duruşunun altında nezaket sahibi oluşunun yanı sıra yüreği insan ve vatan sevgisi ile dolu kişiliği vardır. Karakoyunlu, Bahçeli’yi anlatırken ‘Rahmetli Ecevit salona girdiğinde elindeki sigarasını söndürüp, ayağa kalkacak kadar zarif, çekeninin düğmesini hiç açmayacak kadar nezaket sahidir’ der.

MHP, Siyasi Partiler arasında, fevkalade seçkin ve saygın bir yer işgal etmektedir. Meclis’te donanımlı, bilgi bikrimi fazla kadroları mevcuttur. Türk Milliyetçiliğini temsil eden MHP’nin başında Devlet Bahçeli gibi, donanımlı, değerli ve yetenekli siyaset ve devlet adamı tarafından yönetilmesi ülke adına büyük bir şans, Parti tabanı için ise büyük bir onurdur.

***

MHP içinde yerel ve ulusal bazda çok yakından tanıdığım dostlarım vardır. MHP’nin ‘Onur’ abidesi, çınarı, dürüstlük timsali Sabahattin Çakmakoğlu bunlardan birisidir. Çakmakoğlu’nu yakından tanımaktan ülkem ve ulusum adına büyük mutluluk duyuyorum. Bu gurur verici niteliklerine olan takdirlerimi belirtmekten ayrıca onur duyuyorum.

Bahçeli’nin gösterişten uzak, şov yapmayan mütevazı yaşantısını da biliyoruz. Parti tabanında taşkınlığa izin vermez, haksızlık ve yolsuzluğa bulaşanları affetmez. Dahası Bahçeli, seçim öncesinde aday olmak isteyenlerin güvenlik soruşturmasını yaptırmış, adı şaibeye karışan, yargılanan, yanlış yapanları ayıklamış ve aday göstermemiştir. Bu özelliği ile de dürüstlük abidesidir Bahçeli. Özel Kalem Müdürü sevgili Fikret ise isabetli bir tercihtir. Geçen hafta Meclis’teki odasına uğradım, Parti Genel Merkezi’ne gittiğinden görüşemedim.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
17 Yorum