1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Devletin polisi hakkını istiyor
Devletin polisi hakkını istiyor

Devletin polisi hakkını istiyor

PKK'lılara affın gündeme geldiği Türkiye'de görevinden dolayı meslekten ihraç edilen polis memuru hakkını istiyor.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - Türkiye'de Gazi olayları ile adından sıkça söz ettiren polis memuru Adem Albayrak'ın, meslekten ihraç kararının onanmasının ardından 9 ay önce görevi başında bir zanlıyı silahla yaraladığı gerekçesiyle Rize Adliyesi'nde devam eden davasından sonuç çıkmadı.
Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen 4. duruşmaya katılmayan Albayrak, yaptığı özel açıklamada, PKK militanlarını affetmek isteyenlerin kendisini de affetmeleri gerektiğini söyledi. Albayrak yaptığı açıklamada, "Ne yaptıysak vatanımızı ve milletimizi çok sevdiğimiz için yaptık. 20 yıl polis olarak hizmet ettim. Mesleğimden ihraç edilmeme rağmen, mesleğimin başındayken yaşadığım bir olaydan dolayı halen yargılanıyorum. Yaşadıklarımdan dolayı asla pişmanlık içerisine düşmedim. Daha önce de söylemiştim. Vatanımız ve milletimiz için şehit olanlar gazi olup sakat kalanlar var. Onların yanında bizim çektiklerimiz hiç sayılır. Onların yanında yaşadıklarımızdan dolayı şikâyet etmek bize yakışmaz. Bugün görevinin başında bir polis memuru olmasam bile, vatanım ve milletim için sivil olarak ta her türlü fedakârlığı yapmaya hazırım. İnandığım bu değerler uğruna gerekirse canımı da seve seve veririm. PPK militanlarının affedilmek istendiği yönünde şeyler duruyoruz. Biz 20 yıl bu ülke için hizmet ettik. Onlar ise bu vatının birliği ve bütünlüğünü bozmak için savaştılar. Eğer onlar affedilecekse beni de affetsinler." şeklinde konuştu.
Gazi Davası sanıklarından Polis Memuru Adem Albayrak, 2002 yılında kesinleşen mahkeme kararıyla olaylar sırasında 4 kişi öldürdüğü gerekçesiyle 3 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılmış, cezasını yattıktan sonra mesleğine geri dönmüştü. Albayrak için bir yıldan fazla ceza aldığı için meslekten ihraç davası açılmıştı. Yargıtay'da görülen meslekten ihraç kararı onanarak görevinden ihraç edile Albayrak, 26 Şubat 2006 tarihinde Rize’nin Fener Mahallesi'nde hırsızlar tarafından başına silah dayatılarak silahı gasp edilen bir polis memurunu kurtarmak için silahını ateşlemiş ve 4 kişilik bir hırsızlık çetesinin bir üyesini yaralamıştı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum