1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Diyanet İşleri Başkanı Rize'de
Diyanet İşleri Başkanı Rize'de

Diyanet İşleri Başkanı Rize'de

Bir dizi ziyarette bulunmak ve Diyanet Hizmet İçi Eğitim Merkezi'nin açılışına katılmak üzere Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu Rize'ye geldi.

A+A-

GÖKTÜRK FIRAT - ÖZGÜR TEPE - Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, doğru bildiğini söylemenin de ev sahipliğinin bir parçası olduğunu belirterek, "Türkiye, misafirini nezaket kuralları içinde karşılıyor ama gerçekleri de söylüyor" dedi.
Bir dizi ziyarette bulunmak ve Diyanet Hizmet İçi Eğitim Merkezi'nin açılışına katılmak üzere Rize'ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, sabah saatlerinde ilk olarak İl Müftülüğü'nü ziyaret etti. İl Müftüsü Zeki Sayar'dan müftülüğün çalışmaları hakkında bilgi alan Bardakoğlu, burada yaptığı konuşmada, "Camilerimiz dolup taşıyor diye yanılmayalım. Camilerimize gelmeyen büyük bir genç kesim var. Çalışan insanlarımız ve ev kadınları var. Bunlara da ulaşıp doğru İslam'ı anlatmalıyız" dedi.
Daha sonra Rize Belediyesi'ne giderek Başkanı Halil Bakırcı'yı makamında ziyaret eden Bardakoğlu, Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın Papa'nın kendisine ziyaretinde yaptığı konuşma için teşekkür etmesi üzerine, "Biz gelen misafirlere kapımızı açarız. Nezaket kuralları içerisinde üzerimize düşen her şeyi yaparız. Doğru bildiğini söylemek de ev sahipliğinin bir parçasıdır. Sırf nezaket kurallarına dinimizin hakikatlerine kurban edemeyiz. Bir kez misafir bizim milletimizin misafiridir. Nezaket kuralları içinde üzerimize düşeni yaparız. Bizim çok güzel bir dinimiz, inandığımız milli manevi değerlerimiz var. Bundan dolayı her zaman doğrudan ve doğru sözden yana olmalıyız. Nezaket göstereceğiz diye yanlışa razı olamayız. Papa'nın Türkiye'ye yaptığı ziyareti çok olumlu bir adım olarak görüyoruz. Dünyadaki Türkiye'nin imajı açısından çok güzel bir mesaj çıktı. Dünya da gördü ki Türkiye çok modern bir ülke. Türkiye misafirini nezaket kuralları içinde karşılıyor ama gerçekleri de söylüyor" diye konuştu.
Belediye ziyareti sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Rize Valiliği'ni ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız