1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. GİRESUN

  4. Doğal Türkiye haritası sit oldu!
Doğal Türkiye haritası sit oldu!

Doğal Türkiye haritası sit oldu!

Giresun'un Keşap İlçesi'nde, doğal Türkiye haritasının bulunduğu Şahan Kayası'nın 1. Derece Doğal Sit Alanı kapsamına alındığı bildirildi.

A+A-

Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Keşap İlçesi'nin Armutdüzü Köyü'nde bulunan Şahan Kayası'nın doğal sit kapsamına alınması için Giresun Valiliği'nce bir süredir girişimlerde bulunulduğu belirtildi. Açıklamada, valiliğin talepleri doğrultusunda Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca Şahan Kayası'nın 1. Derece Doğal Sit Alanı olarak tescil edildiği kaydedildi. Açıklamada, görenleri adeta büyüleyen doğal Türkiye haritası görünümündeki kayanın sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmasının Giresun turizminin geliştirilmesi açısından önem arz ettiği aktarıldı.
Açıklamada ayrıca, doğal ve arkeolojik sit alanı olan Giresun Kalesi'nin restorasyon projesinin Trabzon Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu'nca onaylandığı vurgulandı. Açıklamada, 2007 yılı içerisinde Giresun Kalesi'nde proje doğrultusunda restorasyon çalışmalarının başlayacağı belirtildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum