1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. TRABZONSPOR

  4. Doğan, "Hüseyin'den vazgeçmem"
Doğan, "Hüseyin'den vazgeçmem"

Doğan, "Hüseyin'den vazgeçmem"

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in vazgeçilmez olduğunu söyledi.

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in takımın en iyi oyuncusu olduğunu belirterek, "Trabzonspor'u çalıştıran teknik adamlar olsun, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim olsun hangisi Hüseyin'den vazgeçti ki, ben vazgeçeyim" dedi.
Trabzonspor Takım kaptanı Hüseyin Çimşir'in kendisi için çok önemli bir oyuncu olduğunu ifade eden Ziya Doğan, "Hüseyin çok önemli bir oyuncu, Hüseyin bu takımda en çok top kapan, kademeyi en iyi yapan oyunculardan bir tanesi. Hüseyin sahada ekstra işler yapıyor. Alkışlanması gereken bir oyuncu. Benim için takımın en iyi oyuncusudur. Çaykur Rizespor maçında takımın galip gelmesi için ekstra işler yaptı. Ama bunu kimse görmüyor. Görevi olmamasına rağmen takımın açıklarını kapatmak için çok çalıştı ve bu nedenle zaman zaman pas hataları yaptı" diye konuştu.
Çaykur Rizespor maçından sonra Hüseyin'in taraftarın üzerine doğru gitmesinin bir hata olduğunu ve onunla bu konuyu konuştuğunu kaydeden Doğan, "Ben kendisiyle konuştum ve bana 'hocam statta herkes küfür ediyordu. Hangisinin üzerine gidecektim' diyerek kardeşinin o küfür edenlerle tartıştığını gördüğünü ve onları ayırmak için hareket ettiğini, ancak televizyonlara sanki taraftarla tartıştığı şeklinde yansıdığını söyledi. Hüseyin, takımın kaptanı olarak takımın galip gelmesi için sahada elinden geleni yapmaya çalışıyor. Hüseyin'den Trabzonspor'da olduğu süre boyunca hangi teknik adam vazgeçti. Onun gibi bir oyuncu sahada olmadığı zaman değeri anlaşılır. Milli Takım'da oynuyor. Fatih Terim ondan vazgeçebildi mi ?, Şenol Güneş vazgeçti mi ? Samet Aybaba, Vahid Halilhodziç, Lazaroni ve diğerleri ondan vazgeçtimi ki ben vazgeçeyim" dedi.
"FUTBOLCULARIN İLK YARININ BİTİMİNE KADAR PERFORMANSI ÖNEMLİ"
Trabzonspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, şu anda transferi hiç düşünmediklerini ifade ederek, "Transferi hiç düşünmüyorum. Aklıma bile transfer gelmiyor. Arama ve tarama ekibi transfer yapılacakmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Gerektiği zaman ihtiyaç duyulur ise transfer olur. Ama transferi düşünecek durumda değiliz. Elimizdeki oyuncuların ilk yarının bitimine kadar olan performansları çok önemli. Elimizdeki oyuncuların değerlerini yükseltmeyi hedefliyoruz ve o döneme kadar transferi dondurduk ve konuşmuyoruz. Gelecek için takımdan çok umutluyum. Futbolcularım bana, ben de futbolcularıma güveniyorum" diye konuştu.
Brezilyalı yıldız oyuncu Marcelinho'nun Vestel Manisspor maçında formasını attığı için sezon başında belirlenen disiplin talimatı gereğince ceza alacağını da belirten Doğan, "Vestel Manisaspor maçında yaptığı davranışın hatalı olduğunu kendisine söyledim. Türkiye'de bunların hoş karşılanmadığını anlattım. Bir daha böyle bir davranış içinde olmaması gerektiğini söyledim. Sezon başında yönetim kurulunun uygulamış olduğu disiplin cezası ne ise onun uygulanacağını söyledim. Marcelinho'nun hareketi fazla büyütüldü. Futbolcu olduğumuz dönemlerde kötü giden bir durumda bizler de sinirlendiğimiz dönemler oldu. Bu tür davranışlar futbolcunun ve insanını doğasında var. Artık Marcelinho bu hareketiyle değil, attığı gollerle gündeme gelecek. Ben kendisinden golü düşünmesini istedim, çünkü Gökdeniz ve Ersen Martin'e karşı takımlar önlem alıyor. Bizim ekstra olarak zaman zaman orta sahadan zaman zaman da Marcelinho'nun gol yollarındaki alternatifini çoğaltmamız lazım. Düşünmeden gol olmaz. Şimdi o konuda çalışmalarımız var. İnşallah Marcelinho gol yollarında olacak ve gollerini atacak" ifadelerini kullandı.
"TAKIM ALMANYA'DA YATMIŞ"
Takımı devraldıktan sonra Brezilyalı teknik adam Sebastiao Lazarıoni ile görüşmek istediğini, ancak bu talebinin Lazaroni tarafından işlerinin yoğun olması nedeniyle geri çevrildiğini ifade eden Doğan, "Lazaroni ile konuşmak istedim, ama kendisi işlerinin yoğunluğu nedeni ile bunu geri çevirdi. Ben de Hüsnü Özkara hoca ile konuştum ve bana 'Almanya'da yattık' diyerek durumu özetledi. Takım aldığımızda yapmış olduğumuz testlerde değerlerin çok düşük olduğunu gördük. Bu değerleri ard arda takımın kazanması için yükleme yaptık. Ama lig dönemi olduğu için fazla yükleme yapmamız takımı daha zora sokar. Onun için şu anda istediğimiz düzeyde değiliz" diye konuştu.
Fatih Akyel ve Milan Stepanov'un savunmada iyi bir ikili oluşturduğunu belirten Doğan, "Fatih Akyel ve Milan savunmada iyi bir ikili, ama hatalar yapıyoruz. Yediğimiz goller bu oyuncuların isimlerine yakışmıyor. Savunmada bir arayış içindeyim. İsme bakmadan burada bir sistemi kurmam gerekiyor. Çünkü hatalı goller yiyoruz. Benim çalıştığım takımlara baktığınız zaman daha çok gol atan, daha az gol yiyen takımlardır. Ama şu anda savunmada hatalar yapıyoruz ve goller yiyoruz. Bunu üzerinde çalışıyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız