1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Doğum yapınca yakalandı
Doğum yapınca yakalandı

Doğum yapınca yakalandı

32 ayrı hırsızlık ve yankesicilik suçundan sabıkası bulunan 17 yaşındaki hırsız, doğum yapınca yakalandı

A+A-

Samsun'da bir kuyumcudan altın hırsızlığı ve bir bayanın çanta hırsızlığı suçundan polis tarafından aranan 17 yaşındaki şahıs doğum yapınca yakalandı. 32 ayrı hırsızlık ve yankesicilik suçundan sabıkası bulunan şahsın Ankara, Kayseri, Çorum ve Rize polisi tarafından da arandığı ortaya çıktı.
Edinilen bilgiye göre, 17 yaşında olmasına rağmen hırsızlık ve yankesicilik suçundan 32 sabıkası bulunan S.Y, 26 Temmuz 2006 tarihinde Pazar Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde bulunan Akbulut Kuyumcu'dan 13 bin YTL altın hırsızlığı olayıyla ilgili kuyumcunun güvenlik kamerasıyla, 22 Temmuz 2006 tarihinde de Zafer Mahallesi İstiklal Caddesi üzerindeki bir mağazadan bir bayanın çantasını çalarken mağazanın güvenlik kamerasına yakalandı. Samsun Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, her iki hırsızlık olayıyla ilgili kamera kayıtlarından S.Y.'nin kimliğini tespit etti. Ancak, her defasında polisten kaçmayı başaran S.Y.'nin dini nikahlı evliliğinden 15 gün önce Samsun'da özel bir hastanede doğum yaptığı tespit edildi. S.Y, polisin kendisini hastanede yakalayacağını anlayınca bebeğini hastanede bırakıp kaçtı. Hastaneye baskın düzenleyen polis, S.Y.'nin kaçtığını belirledi.
Samsun Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, S.Y.'nin peşine düştü. S.Y.'nin Baruthane Mahallesi'nde bulunan eşinin annesinin evinde olduğunu tespit eden Hırsızlık Bürosu ekipleri, buraya baskın yaptı. S.Y.'nin kaçma ihtimali üzerine Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ekipleri de evin etrafını sardı. S.Y, bu kez kaçamayarak hırsızlık ekipleri tarafından gözaltına alınarak kucağında 15 günlük bebeğiyle birlikte Samsun Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.
Yapılan araştırma sonucu S.Y.'nin Samsun 4. Asliye Mahkemesi tarafından 2 ayrı suçtan, Ankara 1. Çocuk Mahkemesi, Ankara 2. Çocuk Mahkemesi, Kayseri 6. Asliye Ceza Mahkemesi, Çorum 1. Asliye Ceza Mahkemesi ve Rize'nin Pazar İlçesi Asliye Ceza Mahkemesi tarafından hırsızlık suçlarından arandığı tespit edildi. Soruşturma sürdürülüyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız