1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. Doktor ve Hastane
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

Doktor ve Hastane

A+A-

 

 

 

Sevgili okurlarım; bir yazımızda “Özel Hastaneler” başlığı ile

Ankara’da Üniversite ve Devlet hastanelerin yanında, ciddi anlamda “Özel Hastaneler” bulunduğunu;

Ayrıca bu hastanelerde;  hafta içi en iyi doktor kadrolarının görev yapmalarına rağmen,

gece ve hafta sonlarında; alanında uzman hiç bir doktorun ve gerektiğinde ameliyat yapacak ekibin bulunmadığını dile getirmiştik.

 Bunun elbette ki farklı sebepleri ve açıklamaları vardır diye düşünüyoruz.

 

*

Bugün; reklamı, şov yapmayı sevmeyen, kendi alanında  “En iyilerinden” olan bir doktordan söz edeceğiz. Yurt dışı eğitimi ve deneyimi yüksek olan Türk KBB Derneği, Türk Uyku Araştırmaları Derneği, Avrupa Türkiye Fasyal Plastı Derneği’nin de üyesidir...

 Uluslararası camialarda başarıları ve ödülleri olan Plastik Cerrahi, Rinoplasti,  Baş boyun cerrahisi ,Horlama, Ses hastalıkları, Ağız kokusu ve Uyku bozukluklarında da  uzman olan;  Kulak-Burun Boğaz  uzmanı Prof. Dr. Münir Demirci.

Münir hocayı 30 yıldan beri tanırım. Yeteneklerini, insani ve siyasi etkinliklerini derinliğine tanıma fırsatı bulduğum olgun ve yüksek değerli bir doktor ve şahsiyettir.

Sağlık alanının her kademesinde hem hekimlik hem de üst düzey yöneticilik yapmıştır. Bütün hizmetini kusursuz bir ciddiyetle yerine getirmiş bir kişidir.

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin kuruluş aşamasında, dönemin bakanları ile verdiği mücadelesini biliyorum. Kuruluşun her aşamasında emeği ve katkıları vardır.

 

*

 

Münir hoca, bir olayın veya gelişmenin kavranmasında ve uygulanmasında dirayet gerektiren noktayı, işin en hassas ayrıntısında kavrayan yönetim ustalığıyla dikkat çeken hekimdir.

Olayların yorumlanmasında makul olmanın disiplinini kullanır. Ve o makul noktanın önemine işaret eden tasnif ve tarif mahareti ekler.

Hekimlik mesleğindeki üstün akıl kullanma yeteneği, bu iki meziyeti mezceden isabetten kaynaklanıyor.

Karadeniz’in ve hekimlik mesleğinin önemli isimlerindendir. Kişiliğinin olgunlaşmasında 35 yıllık dürüst ve hakşinas bir doktorluk  mesleğinin gururlu tablosunu yer alıyor..

 

*

Soru şu: Hasta için ;hastane mi, doktor mu önemlidir.?

Her ikisi de önemlidir elbette.. Hastaların tercihi doktordan yana olduğunu düşünüyorum.

Benim içinde doktora olan güven esastır. Prof.Dr. Münir Demirci hocamız, hem dost, hem de doktor olarak çok güvendiğim bir aile dostumuzdur. Ayrıca hemşerimizdir.

Kızımın bademcik rahatsızlığı ile önce iki farklı özel Hastanesi’ye başvurduk. Şansızlığımız Pazar gününe denk gelmesi ve her iki hastanede de branşında uzman doktorun bulunmaması idi.

Ardından MedicalPark Ankara Hastanesi’nde görev yapan Münir hocamızın kapısını çaldık. Bahçeli’de oturmamıza rağmen, Batıkent’teki Medikal Park’a gidişimizin sebebi Münir hocamıza olan güvenimizdendir.

Zaman kaybetmiş enfeksiyona dönüşmesine rağmen sağlam adres ve ehli ellerde idik. Kızımız dört gün hastanede yatarak, Münir hocamızın olağanüstü gayretleri ile eski sağlığına kavuştu.  Ve tedavi oldu.

 

Hocamıza gönülden teşekkürler. Bu arada Gastroenteroloji-Prof.Dr. Işılay Nadir hocamızla  tanışmıyor olsak  da, katkıları için; Münir hocamız aracılığı ile  teşekkür ediyoruz..

Ankara Medicalpark Hastanesi ile ilgili izlenimlerimizi başka bir yazımda aktaracağız.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız