1. YAZARLAR

  2. Osman YAZICI

  3. DP’nin zirveye yürüyüşü
Osman YAZICI

Osman YAZICI

Yazarın Tüm Yazıları >

DP’nin zirveye yürüyüşü

A+A-

Demokrat Parti’nin Abdi İpekçi Spor Salonunda düzenlediği ”Büyük Türkiye Buluşması” toplantısına binlerce partili katıldı.

Doğru Yol Partisi (DYP) Demokrat Partisi (DP) adının alması, Anavatanın bu yapıya katılması; zor bir süreçti.

Bu noktaya gelmek kolay olmadı. Başta duayen siyasetçi Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, Devlet ve siyaset adamı, eski Başbakan Mesut Yılmaz, ilerlemiş yaşına rağmen hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Hüsamettin Cindoruk, kişisel hesapların peşinden koşmayıp, büyük özveride bulunan Anavatan’ın son Genel Başkanı Salih Uzun olmak üzere, Doğru Yol ve Anavatan camiasının büyük emek ve alın teri bulunuyor

Demirel, Cindoruk ve Mesut Yılmaz, kişisel ikbalin peşinden koşmayan, tüm bilgi ve birikimlerini ülkemiz için, gelecek nesillerimiz için aktarma gayreti içinde olan siyaset ve devlet adamlarıdır.

***

Bazı münferit olayların dışında; bazı medya organlarında kasıtlı olarak yer aldığı gibi; yeni oluşumda, ne tavanda ne de ta tabanda sorun yoktur. Bazı il ve ilçelerde çekişmeler vardır, yarış vardır. Bu da demokrasinin güzellikleridir. Yarış varsa başarı vardır.

Genel Başkan Cindoruk zamanı gelince nöbeti devredecek. Yeni genel başkan şimdiden bellidir. Zamanlaması bekleniyor. Bu zaman geldiğinde düğmeye basılacak ve herkes ”İşte bu” diyecek”

***

Anavatan’ın son genel başkanı, DP Genel Başkan vekili Salih Uzun meslekten arkadaşımız ve yakın dostumuzdur. Çok özel yeteneklere sahip, geçmişi şan ve şerefle dolu bir hemşerimizdir. Genç, dinamik, deneyimli, hitap etme kabiliyeti yüksek, güler yüzlü, Türkiye sevdalısı bir Karadenizlidir. Dirayeti, ciddiyeti, özverili çalışmaları takdire şayandır. İstanbul’da yapılan muhteşem miting sonrasını konuştuk. Çok heyecanlı gördük.

***

“DP artık zirveye koşuyor. Arif Yılmaz’ın ”Bu bayrak rüzgâr bekliyor” başlıklı şiirinde olduğu gibi, Şehitler tepesi boş değildir, Demokrat parti’nin tabanı şahlanmaya hazırdır” dedi.

Genel başkan vekili UzunAnavatan ve DYP’nin küllerinden yeni bir demokrat yaratıldı. Merkez sağ ve solu birleştirerek, halkımızın beklentilerini karşılayacak yeni zemin başlatılmıştır. Yeni bir cesaret, yeni bir ahlakı yapı, yeni hedef ve yeni örgütle şahlanmaya başladık” dedi

 

Uzun ”DP’de hazırlıklar tamamlandı. Taban ve tavanda uyum sağlandı, doku uyuşmazlığı yoktur. Baraj sorunumuz de yoktur. DP iktidara gelecek, bu saltanat bitecek. DP kadroları buna hazırdır”  mesajını verdi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
5 Yorum