1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Dükkanlarını kendileri yıktı!
Dükkanlarını kendileri yıktı!

Dükkanlarını kendileri yıktı!

Pazaryerini yıktırmamak için ellerinde ekmeklerle Ankara'ya yürüyen pazarcı esnafı, belediye ile uzlaşınca iş yerlerini kendileri yıktılar.

A+A-

Göktürk FIRAT - Rize'de iş yerlerinin yıkılmaması için eylem yapan pazarcı esnafı, Rize Belediyesi'nden yeni yer sözü alınca kendi iş yerlerini kendileri yıktılar. Karadeniz Sahil Yolu kapsamında kaldığı için iş yerleri yıkılmak istenen pazarcılar, geçtiğimiz haftalarda ellerine aldıkları ekmeklerle Ankara’ya yürüyerek Belediye'nin kararını protesto etmişlerdi. Gerçekleştirilmek istenen yıkım sırasında pazarcı esnafı ile yıkım ekipleri arasında gerginlik yaşanmış bunun üzerine yıkım işlemi bir ileriki tarihe ertelenmişti. Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile pazarcı esnafı arasında yapılan son görüşmede Bakırcı, pazarcı esnafına yeni yer sözü verdi. Pazarcı esnafı aldıkları söz üzerine belediyenin yıkım ekiplerine iş kalmadan kendi işyerlerini bugün yıktılar. Yıkım sırasında her hangi bir zabıta ve polis önlemi alınmadığı görüldü.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız