1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Emeklilerden kesintiye tepki
Emeklilerden kesintiye tepki

Emeklilerden kesintiye tepki

Emekliler Dermeği Rize Şube Başkanı O. Şendoğan, dış raporlarla yapılan işlemlere tepki gösterdi.

A+A-

Türkiye İşçi Emeklileri Derneği TİED’in Rize Şubesi başkanı Oğurtan Şendoğan, OECD(Ekonomik işbirliği ve Kalkınma örgütü) tarafından Türkiye’ye sunulan kurumsal yönetim başlıklı raporun, ülke gerçekleriyle bağdaşmadığını söyledi.
Dilek ASLAN - TİED Rize Şubesi başkanı Oğurtan Şendoğan konuyla ilgili şunları söyledi:, “ Önce dünya bankası ardından IMF bugünde OECD akla mantığa sığmayan öneri ve talepleri karşımıza çıkıyor. Türkiye’de asgari ücret yüksek diyorlar. Türkiye’de emekli aylığından vergi alınmalı diyorlar. Türkiye’de emeklilerden sağlık primi kesilmeli diyorlar. Ve çalışan emeklilere kıdem tazminatı ödenememeli diyorlar. Bütün bu talepler Türkiye’nin gerçekleriyle asla bağdaşmıyor. Bu gibi akla mantığa sığmayan talepleri şiddetle ve nefretle kınıyoruz. 507 YTL civarında olan ortalama emekli aylıklarının bile açlık sınırının sadece % 80’ini karşılamaya yettiği ülkemizde, vurun abalıya misali emekliden vergi ve sağlık primi almaya kalkanlar asla bizim dostumuz olamazlar.Bu raporları hazırlayanlara söyleyecek tek bir sözümüz olabilir.o da “ emekliler kadar başınıza taş düşsün ”dür.
TİED Rize şubesi başkanı Şendoğan, “Bu tür taleplerin ard arda gelmesi, yabancı sermaye kuruluşlarının hedefinde emekliler dullar ve yetimlerin olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Bizi hedef seçerek her fırsatta huzurumuzu kaçırmaya yönelik taleplerle karşımıza çıkan bu kuruluşlar bizlerle hiç görüşmeden hazırladıkları raporlarla hükümet üzerine etki kurmaya çalışmaktadırlar. Siz hele bir bizleri ziyaret edin, yaşam standardımızı yerinde görün, inceliğin ve ondan sonra emekli raporları hazırlayın. Türkiye’nin en büyük emekli kuruluşu burada dururken sen hangi verilerle emekli hakkında rapor hazırlıyorsun demezler mi adama. Biz bu raporları tamamen gerçek dışı ve iç huzurumuzu bozucu girişimler olarak görüyoruz ve hükümetimizden de bu girişimlere karşı gereken tedbirlerin vakit geçirilmeden verilmesini istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız