Alihan TELATAR

Alihan TELATAR

Yazarın Tüm Yazıları >

ERKEN UYARI

A+A-

Önce Kasımpaşa maçı…
Sonra Akhisar maçı…
Şimdi de Erzurumspor maçı…
Neresinden başlayacağız? Hangi olumsuzluğu anlatacağız?
Rizespor, ligin ilk 3 haftasında kazanması gereken maçları oynadı. Ancak 3 maçta alınan puan sadece 2.
Durum böyle olunca, oynanan futbol da iç açıcı olmayınca gelecek adına olumlu bir şeyler söylemek umut tacirliğinden başka bir şey olmasa gerek.  
Süper Lig’in iki yeni takımının mücadelesinde Rizespor’un oyun olarak ortaya bir şey koyamamasın izahını ise hiç kuşku yok ki teknik direktör İbrahim Üzülmez yapacak. 
Hatlar arasında müthiş kopuklukların olduğu, pozisyon üretmekte yeşil-mavililerin etkisiz ve yetersiz kaldığı bir maçın ardından ne söylenebilir ki?
Oyun kurmakta, hızlı çıkmakta bireysel olarak fark yaratmakta zaafı olan bir takım Rize. İbrahim Üzülmez’ de ritmini kaybetmeye başladı.  İstediğini yapamayınca çözüm üretmekte zorlandı. Kaybedilen her puanda faturayı hep oyuncularına, yorgunluğa, eksiklere kesiyor. 
Ama şu bir gerçek ki Rizespor’da kalitenin yükseltilmesi şart... 
Bunun için de bu takıma acil olarak bir oyun kurucu ve bir golcü alınmalı. Aksi taktirde her geçen hafta Rizespor camiası için daha da gergin bir hal alacaktır. 
Son söz de taraftara…
Bu sezon gerçekten çok farklı bir kimlik ortaya koyuyorlar. Önce Kasımpaşa şimdi de Erzurumspor maçında takımlarına itici güç oldular ancak İbrahim Üzülmez ve öğrencileri onlara ayak uyduramadı. 
Evet… Dün akşamın tek alkışı hak edeni taraftardı.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
2 Yorum