1. HABERLER

  2. YÖREDEN SPOR

  3. PAZARSPOR

  4. Ertemçöz umut verdi
Ertemçöz umut verdi

Ertemçöz umut verdi

Pazarsporun başarılı Teknik Direktörü Ercan Ertemçöz pazar53’ün sorularını cevaplandırdı.

A+A-

Bu sezon yeniden yapılanarak lige başlayan Pazarspor klasman grubuna kalmak için hedefine adım adım yaklaşıyor. Teknik Direktör Ercan Ertemçöz lig sonunda gülen tarafın Pazarspor olacağını belirterek şunları söyledi:
Pazar53: Pazar ve Pazarspor için neler söyleyeceksiniz?
E.Ertemçöz: Pazar nüfus olarak az ama hedef olarak büyük bir ilçe. İlçede spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle futbol spor dalı olarak açık ara öne çıkıyor. İl bazında ve birçok ilçe düzeyinde nüfus yoğunluğuna sahip takımların gösteremediği başarıyı yakalayarak 2.lig B kategorisinde mücadele eden bir ekibiz. Ben Pazar’a gelmeden bu yörenin yakın takipçisiydim. Başkanımız Sayın Hüseyin Yangın'la oturup konuştuk. Pazarspor’u bulunduğu yerden bir üst gruba çıkarmak için neler yapmalıyız? Sonunda mutabakat sağlayarak görevi kabul ettim.
Takımı kurduk. Transferleri sıradan futbolcular alarak yapmadık. Her mevkie yakinen tanıdığımız sporcuları takviye ettik. Bu iş için abartıldığı kadar uçuk rakamlar ödenmedi. Transferlerimizden 2 A’da oynayan sadece Müjdat var. Diğer futbolcularımız 2 B ve 3.ligden gelme oyuncular.
Pazar53; Sezon başından bu yana ligi değerlendirebilir misiniz?
E.Ertemçöz: Lige hedef olarak klasman grubu için girdik. Ben hedef adamıyım. Hedefin olmadığı yerde yokum. Şu an aldığımız puan 18’dir. 21 veya 22 puan alabilseydik daha rahat olacaktık. Kaybedilen dört maçı incelediğimizde sadece Ünye maçında kötü futbol oynadık. Diğer maçlarda iyi oynamamıza rağmen kaybettik. Kendi hatalarımızın yanında hakem hatalarının da kaybedilen puanlarda etkisi oldu. Bir de iyi oyuncularımız sakatlandı. Kaptan Erdinç ameliyat oldu biliyorsunuz. Kürşat Askere gitti. Son Tokat maçında ise Hakan ve Hasan’dan mahrum sahaya çıktık. Buna rağmen 1 puan alarak döndük. Takımda herkes ilk 11’de oynayacak seviyededir.
Pazar53; Son olarak seyircilerimize ne mesaj vermek istersiniz?
E.Ertemçöz: Pazarspor iyi yoldadır. Takımlarını sahada yalnız bırakmasınlar. Seyirci faktörü çok önemlidir. Maç bitene kadar takımlarına destek vermelidirler. Bir çok kulüpte bulunmayan bir yapılanma Pazarspor’da var. Bu kulübe tüm taraftarlar ve Pazar halkı sahip çıkmalıdır. Hepsine saygılarımı sunuyorum.
Pazar53: Açıklamalarınızdan dolayı teşekkür ederiz Hocam.
E.Ertemçöz: Ben teşekkür ederim Pazar’ın değerli basın mensupları adına size ve pazar53.ekibine saygılarımı sunuyorum. (Röportaj: Abdullah UZUN)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
3 Yorum