1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Eşini sırtlayıp Vali'den yol istedi!
Eşini sırtlayıp Vali'den yol istedi!

Eşini sırtlayıp Vali'den yol istedi!

Felç geçiren eşini hastaneye kendisinin taşıdığını söyleyen Çayelili vatandaş, hanımını sırtına alarak Rize Valisi'nden evinin yolunu yapmasını istedi.

A+A-

Mustafa BAYRAK - Rize Valiliği halk gününe hanımını sırtına alarak gelen vatandaş, evinin önüne yol istedi. 28 yıl önce eşinin felç geçirdiğini ve yürüyemediği için sırtında taşıyarak hastaneye götürdüğünü söyleyen 53 yaşındaki Selahattin Akyıldız adlı vatandaş 300 metrelik mesafe nedeniyle büyük sıkıntı yaşadığını söyledi. Vali kasım esen’den yolunun yapılmasını isteyen Çayelili vatandaş, “Eşim Aysel 21 yaşında iken felç geçirdi. 28 yıldır aynı sıkıntıları çekiyorum. Ben de yaşlandım. Artık taşımakta zorlanıyorum. Bir oğlum var ve o da şeker hastası. Eşim aynı zamanda böbreklerinden rahatsız olduğu için haftada 3 gün diyalize götürmek zorundayım. Ağır olduğu için taşıyamıyorum. Evime kadar yol geliyor ancak son 300 metresi çamur ve bataklık. Buraya çakıl serilmesini istiyorum” dedi.

Rize valisi Kasım Esen yolun bir an önce yapılması için talimat verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız
1 Yorum