1. HABERLER

  2. YÖREDEN HABER

  3. RİZE

  4. Esnafa dolandırıcılık uyarısı
Esnafa dolandırıcılık uyarısı

Esnafa dolandırıcılık uyarısı

Ardeşen ilçesinde 2 ayrı işyerinde sahte dövizle alışveriş gerçekleşti.

A+A-

Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde, kimliği belirlenemeyen bir kişi, iki farklı benzin istasyonundan sahte Euro ile alışveriş yaparak kayıplara karıştı.
Edinilen bilgiye göre, Rize'nin Ardeşen İlçesi'nde iki farklı benzin istasyonunda sahte para kullanılmak suretiyle dolandırıcılık suçu işlendi. Bir benzin istasyonunda çalışan F.K isimli genç, polisin sahte para ikazı üzerine elindeki paraları inceledi. F.K elindeki 200 Euro'nun sahte olduğunu farketti. F.K polise yaptığı açıklamada, tanımadığı bir kişinin elindeki küçük bir bidona 15 YTL değinde benzin doldurmasını istediğini, benzin karşılığı kendisine verdiği 200 Euro karşılığında 370 YTL para üstü ödediğini belirtti. Bunun üzerine polis ekipleri diğer benzin istasyonlarında da inceleme başlattılar. Aynı eşkale uyan kişinin, bir süre sonra farklı bir benzin istasyonunda Ali Ayyıldız isimli çalışanı aynı yolla dolandırdığı tespit edildi. Ayyıldız, 200 Euro'nun para üstü olarak şahsa 370 YTL ödediğini söyledi. Dolandırıcılık suçunu işleyen kişinin aranmasına devam ediliyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Yeni dezenformasyon yasası ve kişisel verilerin korunması kanununa göre; kişilik haklarına yönelik her türlü yayın suç teşkil ettiğinden, kurallara aykırı yorumlar onaylanmamaktadır. Lütfen bir aşağıdaki facebook yorumları bölümünü kullanınız